Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
27.01.2016 - 11:03
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi açıldı

Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştireren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bölge halkına 14 dönümlük alanda spor ve yaşam merkezi kazandırdı.


Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi-Tuzla Belediyesi, içerisinde futbol, voleybol ve basketbol sahaları, tenis kortu, egzersiz alanı, yürüyüş yolları, fitness alanları, çocuk oyun alanı, kaydırak alanı ve kum havuzu, rekreasyon alanları bulunan Tuzla Belediyesi Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi’ni hizmete kazandırdı.

SPOR KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN ARINDIRIR

Kaliteli Yaşam Standardı Sunmak İstiyoruz
diyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Deniz denilince akla Tuzla gelsin dedik. Eğitim Kenti Tuzla dedik. Bilgiyi, birikimi ve üniversitelerle işbirliğiyle bilgiyi, sağlam kafayı oluşturduk ama sağlam kafa sağlam vücudu oluşturur düşüncesiyle, sporu ve bütün sportif faaliyetleri sevdirmek ve yaygınlaştırmak için gayret sarf ettik” şeklinde konuştu.
Yazıcı, “Betonlaşmış, Makineleşmiş Bir Toplum Yerine Spor Yapabilen Nesil Yetiştiriyoruz. Her mahallede bir spor tesisi kurarak çocuklar ve gençlerin spor yapma alışkanlığı ile kötü alışkanlıklardan korunmasının da öncelikli hedefleri arasında yer aldığını söyledi.  “Betonlaşmış, makineleşmiş bir toplum yerine spor yapabilen nesil yetiştiriyoruz” vurgusunda bulunan Başkan Yazıcı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Yaptığımız çalışmalarda spor alanında başarılar kazandık, sporu yaygınlaştırdık” dedi.

SPOR KOMPLEKSİ’NDE NELER VAR?

Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi’nde Tenis Kortu da Bulunuyor
Tuzla Belediyesi Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi, 14 dönümlük arazi üzerine kuruldu. Komplekste 4 bin m2 yüzölçümüne sahip futbol sahası, 375 m2 yüzölçümüne sahip tenis kortu, 375 m2 yüzölçümüne sahip basketbol ve voleybol sahası ile 2 alanda 70’er m2’lik fitness alanları, 218 m2 egzersiz alanı bulunuyor. Tesisin çevresinde 3.060 m uzunluğunda yürüyüş parkuru ve 2 adet çocuk oyun alanı yer alıyor. Ahşap kamelya, çatılı piknik masaları, aydınlatma direkleri, oturma alanları, kum havuzu ve kaydırağı gibi şehir mobilyaları ile donatılan kompleks, 6350 m2 yeşil alanıyla bölgenin yeni yaşam merkezi oldu.

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILIM YOĞUN OLDU

Törene, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, spor kulüplerinin yöneticileri, sporcular ve bölge sakinleri katıldı. Eski Milli Futbolcular Hasan Özer, İlker Yağcıoğlu, Orhan Kaynak ve Şenol Fidan da açılışa katılanlar arasında yer aldı.Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :