Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.03.2016 - 11:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla, Ulaşımda Terminal oldu

Tuzla-Yalova arası İstanbul Deniz Otobüsü hattının açılmasıyla; Tuzla, kara, demir, deniz ve hava yolu ulaşımında adeta terminal oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Başkanlığa geldiği 2009 yılından bu yana Tuzla’yı ulaşımda alanında terminala dönderdi.Tuzla’da, kara, demir, deniz  ve hava yolu yanı sıra Havaray ile ulaşımda zirve yapacak. Tuzla, ulaşım ağında neler yapıldı neler yaplacak.

TUZLA- YALAVO DENİZ HATTI

Tuzla-Yalova arası İstanbul Deniz Otobüsü hattı açıldı. Bu hat ile vatandaşlar haftaiçi Tuzla’dan Yalova’ya saat:11:00 ve 17:30 haftasonu ise saat: 09:30 ve 17:30 seferleriyle 30 dakikada Yalova’ya seyahat edebilecekler.

İDO deniz otobüsü ile Tuzla’ya gelenler, İDO İskelesi’nde ücretsiz nostaljik trene binerek Tuzla Marina’ya 10 dakika içinde ulaşabiliyor.

İSG ARTIK TUZLA SINIRLARI  İÇİNDE

Sabiha Gökçen Havaalanı pistinin büyütülmesiyle kısmende olsa Tuzla’ya dahil oldu. Havaalanı Tuzla arası ring seferleri ile Tuzlalılar rahat bir şekilde havaalanına ulaşıyor.

TUZLA, HAVARAY İLE HAVALANACAK

İstanbul’un ilk havarayı Tuzla’ya yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından proje ihalesi yapıldı. İstanbul’un ilki olacağı için üzerinde titiz bir çalışma sürdürülüyor.

MARMARAY, TUZLA’YA BAĞLANIYOR

Raylı sistem ulaşımında, Marmaray’ın bir istasyonu da Tuzla’da bulunuyor. Halkalı-Gebze hattının, Pendik-Ayrılıkçeşme kısmının tamamlanmasıyla Tuzla’da yaşayan vatandaşlarımızın İstanbul’un karşı yakasına ulaşımı çok daha kolay olacak.

KADIKÖY-KARTAL METROSU, TUZLA’YA UZANACAK

Kadıköy-Kartal metro hattı, Tuzla’ya uzayacak. Metro hattının Kaynarca-Tuzla arasındaki kısmının yapımına 2016 yılında başlanacak. 3 raylı sistem, Tuzla’da İçmeler Tren İstasyonu bölgesinde birbirine entegre olacak.

Marina’da havaraya binen bir vatandaş, İçmeler Tren İstasyonu’na ulaşıp buradan isterse metroyla Kadıköy’e, isterse Marmaray ile Halkalı’ya tek araçla ulaşabilecek.

HIZLI TREN İLE ŞEHİRLERARASI YOLCULUK

Hızlı Tren seferleriyle şimdilik Pendik İstasyonu kullanarak şehirlerarası yolculuk yapan Tuzlalılar, yakın zamanda banliyölü tren seferleri ile Tuzla İstasyonu kullanarak demiryolları imkanlarından yararlanacak.

KARAYOLU ULAŞIMDA İETT DEVREDE

Karayolu ile ulaşımda toplu taşıma araçlarının bölgesel ulaşımı sağlaması için yeni hatların kurulması, mevcut hatlarda araç sayılarının arttırılması ve seferlerin sıklaştırılması konularında İETT sık aralıklarla güncellemeler yapıyor.

YAZICI: ULAŞIM, SAĞLIK VE EĞİTİM ŞART

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bir kentin gelişmesi için 3 konuda daha çok yatırım yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bir kentin ulaşım, eğitim ve sağlık yatırımlarıyla gelişmişliğini sağlayabiliriz. Marmaray ve metro yapım kararlarının ardından deniz otobüsü seferlerinin de başlamış olmasının Tuzla için çok önemli olduğuna inanıyorum. İDO İskelesi’nin kurulması hep öncelik konusuydu. Bugün de bu açılışla bu önceliğin hizmete dönüşmesine şahit oluyoruz. Arzumuz, Tuzla’mızı daha cazip kılabilmek, deniz hatlarıyla da daha çabuk ulaşılabilir, gelinmesi ve görülmesi gereken bir ilçe olmasıdır” dedi

TUZLA MARİNA

Tuzla Marina yılda 25 milyon ziyaretçi hedefi ile Tuzla’nın vizyonunu değiştirdi. Tuzla Marina’da 2127 işsiz kişi istihdam edildi

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :