Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.06.2016 - 13:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla Orhanlı’ya Modern Meydan

Tuzla’da her mahalleye bir meydan kazandırmaya devam eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Orhanlı Mahallesi’ne de modern bir meydan kazandırdı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta-Tuzla Orhanlı Meydanı ve Orhanlı Mahalle Muhtarlığı
Tuzla Belediyesi, meydan düzenlemesi ile Orhanlı Mahallesi’ne yeni bir kimlik ve bilinir bir mekan kazandır.
Tuzla Belediyesi, 3630 m2’lik meydanın 430 m2’lik aktif kullanım alanını 3000 m2 ye çıkardı, yaklaşık 2500 kişinin aynı anda faaliyet, sosyal etkinlik, eğlence vs. düzenleyeceği bir alan haline getirdi. 1956’da okul olarak hizmete açılan Orhanlı Mahalle Muhtarlığı da, 60 yıllık tarihinde ilk kez restore edildi.


HEM AÇILIŞ HEM SOKAK İFTARI

Tuzla Belediyesi, İçmeler Mahallesi Meydanı’nın ardından Orhanlı Mahallesi Meydanı’nı da hizmete kazandırdı. Tuzla Belediyesi tarafından yapılan meydan ve restore edilen muhtarlığın açılış kurdelasını Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Orhanlı Mahalle Muhtarı Emel Başaran birlikte kesti. Açılışın ardından meydanda 3 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi. 

ORHANLI’YA YAKIŞAN BUYDU

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, açılışta bir konuşma yaptı. Yazıcı, “Tuzla’mızın güzide yerlerinden olan Orhanlı’da kalbe bir bıçak saplanır gibi merkeze belediye binası oturtulan o park alanını andıracak ve onun yerine konulabilecek bir meydan yapmalıydık. Ve bunu da planladık. Allah’ıma şükürler olsun ki bugün açılışını yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Muhtar Başaran’dan Başkan Yazıcı’ya Teşekkür Plaketi
Orhanlı Mahallesi Muhtarı Emel Başaran, Orhanlı Meydanı ve Mahalle Muhtarlığı projesinden dolayı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya plaket ve bir buket çiçekle teşekkür etti. 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :