Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.10.2016 - 13:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla'da yaşam kalitesi artıyor

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın yaşam kalitesini arttırmaya devam ediyor. Tuzla’da yaşanan son gelişmelere bir göz atalım...

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Tuzla

Tuzla Belediyesi 2017 yılı bütçesini 269 Milyon TL olarak belirledi. Başkan Dr. Şadi Yazıcı, “Bütçemiz 7 yılda 5 kattan fazla arttı. Kaynak üretimi, mali yapının ergonomik kullanımı ile vatandaşlarımıza yaşam standartlarını yükselten hizmet sunduk.” dedi.

SOSYAL TESİSLERDE YOĞUNLUK ARTIYOR

Tuzla halkının sosyal yaşamını renklendirmek, dışarıda yemeği lüks olmaktan çıkarmak, ailece eğlenceli vakit geçirmek ve bunların bütçeleri sarsmadan yapılabilmesi için Ayyıldız Sosyal Tesisleri, Aydıntepe Sosyal Tesisleri, Palmiye Balık Restaurant, Orhanlı Sosyal Tesisleri ve Şelale Restaurant & Café olmak üzere üçü deniz manzaralı toplamda 5 Sosyal Tesisiyle hizmet veren Tuzla Belediyesi, bu Sosyal Tesisleri’nden 2,5 Milyon kişinin hizmet almasını sağladı.


BALIK EKMEK İÇİN YENİ ADRES TUZLA

Tesislerinde  kâr amacı gütmeyen Tuzla Belediyesi, Palmiye Balık Restaurant’ın hizmet kapasitesini 2 katına çıkarmalarına rağmen önünde kuyruklar oluşuyor. Belediye bu talebi karşılamak için Palmiye Balık Restaurant’ın bahçesine balık-ekmek yeri kurdu. Balık-ekmek 5 TL, meşrubatlar 2 TL, su 0,75 TL, şalgam 1,50 TL, tatlı 3,5 TL ve turşu 1,50 TL’den satışa sunuldu.

ALAÇATI TUZLA’YA TAŞINDI

Başkan Dr. Şadi Yazıcı’nın büyük gayretleriyle Tuzla’yı daha yaşanılır kılmak için Tuzla’ya kazandırılan Marina, büyük ilgi görüyor. Özellikle haftasonu deyim yerindeyse “İğne atsan yere düşmez.” Marina’nın içinde oluşturulan Alaçatı Sokağı ile adeta Alaçatı Tuzla’ya taşınmış gibi. Marina’yı gezmek başlı başına diğer ilçelerden Tuzla’ya gelmek için güçlü bir sebep...

YAŞLILARA DEĞER VEREN BAŞKAN

Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı, lüks villalların dizildiği Tuzla Mercan bölgesinde milyon dolarlık bir arazi üzerine inşa ettiği beş yıldızlı bir oteli aratmayan Tuzla Yaşlılar Merkezi göz kamaştırıyor. Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde yaşlıların kişisel bakımı, ilaçlarının belirtilen saatlerde ve uygun ölçüde verilmesi, tansiyon ölçümü ve insülin yapılması, sağlık kontrolleri ve tedavilerinin yapılması, psikolojik ve sosyal destek sağlanma hizmetleri, yeme içme ve ulaşım gibi hizmetler veriliyor.

NOT: Foroğrafı büyükmek için foto üzerine tıklayınız!

TUZLA FERAH BİR NEFES ALACAK

Tuzla’yı daha yaşanılır kılmak için Tuzla Marina’yı ilçesine kazandıran Başkan Dr. Şadi Yazıcı, şehrine katkı sunmaya devam ediyor.

Yazıcı’nın büyük gayretleri doğrultusunda Tuzla’ya ferah bir nefes için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Tuzla Sahil Projesi’nin %25’i tamamlanmak üzere.

TUZLA SAHİL PROJESİ

 • Proje kapsamında 21.903 m² alanda yaklaşık 210.000 ton 0-0,25 tondan 4-6 tona kadar farklı kategoride taşlarla anroşman yapılacaktır.
 • Mevcut peyzaj alanları yeniden düzenlenecek.
 • Mevcut meydan yeniden düzenlenecek (toplam yapılacak yeşil alan yaklaşık 47.800 m²).
 • 215 adet kazık çakılarak üzerine 3 adet, toplam 3210 m² seyir terası Yapılacak.
 • Çocuk oyun alanları, otopark, amfi, kayak pisti inşaatları.
 • Mevcut sahil yolu yeniden düzenlenecek.
 • 42.248 m² alanda peyzaj çalışması yapılacak.
 • 35.078 m² alanda sert zemin çalışması yapılacak.
 • 125 araçlık açık otopark inşaatı.
 • 3.435 m² tören alanı düzenlemesi.
 • 560 metre koşu parkuru yapılması.
 • 1300 metre bisiklet yolu inşaatı yapımı.

İÇMELERDE DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Köprüsü’nün çevresinde kentsel dönüşüm projesini hazırladıklarını, hak sahipleri ile görüşmelere başlayacaklarını açıkladı. Yazıcı, Tuzla’da kooperatiflerin ruhsatlandırılması ile başlayan planlı yapılaşma sürecinin kentsel dönüşüm projelerine de zemin oluşturduğunu söyledi. İçmeler Köprüsü’nde yaşanan trafik sorununu çözmek için köprüden Kadıköy yönüne dönen bir yonca yapımı ve o bölgede kentsel dönüşüm projesi uygulamasını yapacaklarını açıkladı.

DEVAM EDEN PROJELER

- Şifa Ticaret Merkezi

-Marmaray Çıkışı Çevre Düzenlemesi

-Tuzla Tekno Park

-Kamil Abdüş Gölü Projesi

-400 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi

-Anadolu Yakası’nın En Büyük Fuar Eğitim Kenti

- Anadolu Yakası Yaş Sebze ve Meyve Hali

-Balıkçılar Çarşısı  (TUZLA'NIN DİĞER HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!)


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :