Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.07.2017 - 12:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 Temmuz ruhu Tuzla’da yaşatıldı

Tuzlalılar elinde ay yıldızlı bayrağımızla 15 Temmuz diriliş ruhunu yeniden yaşamak için Tuzla Meydanı’nda şehitlerimiz ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle yad ettiler.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/Tuzla

 

Tuzla sahil meydanında düzenlenen 15 Temmuz Destanı anma etkinliklerine Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci, Demokrat Parti Tuzla İlçe Başkanı Yaşar Taşkıran, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Milli birlik ve beraberliğini alanda omuz omuza sürdüren vatandaşlar, dillerde tekbirler, ilahiler ile 15 Temmuz ruhunu bir kez daha yaşadı. Vatandaşlara alanda çay, su ve Osmanlı şerbeti ikram edildi. Meydan, 15 Temmuz Destanı’nı anlatan fotoğraf sergisi ile çevrelendi. 

YAZICI MEYDANLARA OLACAĞIZ

 

Programda konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, FETÖ/PDY Terör Örgütü ile 4 yıldır etkili bir mücadele sürdürdüklerini, örgüt mensuplarının yargı ve bürokrasideki paralel yapılanması ve engellemelerine rağmen mücadeleden vazgeçmediklerini hatırlattı.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bitiş talimatına kadar demokrasi nöbetlerine ve anma etkinliklerine devam edeceklerini belirten Başkan Yazıcı, “Tarihimizde çok sayıda isyanlar, kalkışmalar, acı olaylar olmuştur ama 15 Temmuz'un bir benzeri daha yoktur. Çünkü 15 Temmuz gibi bir kalkışmaya verilen halk cevabı tarihte bir ilktir. Tuzlalı vatandaşlarımızla geçen yıl 1 ay boyunca meydanlarda omuz omuza demokrasi nöbetleri tutmuştuk. Bu sene de nöbetlerde birlikteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bitiş talimatına kadar meydanlarda olacağız” şeklinde konuştu


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :