Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
28.09.2017 - 23:15
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla 2. İstihdam Fuarı Başladı

100 firmanın 2000 açık iş pozisyonuna personel temin edeceği Tuzla 2. İstihdam Fuarı, Tuzla Marina’da başladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Tuzla

 

Tuzla Belediyesi, İşkur Tuzla Şubesi, İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ve Tuzla Marina işbirliğiyle düzenlenen Tuzla 2. İstihdam Fuarı, Tuzla Marina’da başladı. 

 

 

Fuarda yüz yüze görüşme imkanı

 

Hizmet, sanayi, otomotiv, turizm, tekstil sektörlerin başta olmak üzere 100 öncü firma, alanında ihtiyaç duyduğu tüm meslek gruplarından personelin tespiti için yüz yüze görüşmelerde bulundu. Fuarda stant açan firmalar, iş başvurusunda bulunan işçi adaylarının maaş, sosyal haklar ve çalışma şartları gibi tüm detayları yüz yüze temas kurarak ön görüşmelerini gerçekleştirdi.


 

 

Balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretmek

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, fuarın açılışında yaptığı konuşmada “Tuzla Belediyesi olarak biz her zaman ihtiyaç sahibi ile ihtiyaç fazlasını buluşturmak gibi bir sorumluluğu sürdürüyoruz. İşverenle iş arayan vatandaşımızı buluşturmak için böyle güzel bir işbirliği ve güzel bir organizasyonun ikincisi gerçekleştiriyoruz.
İnşallah bunu geleneksel hale getiriyoruz. İnsanlara yapılabilecek en güzel iş balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretmektir. 

 

Yazıcı, hedefimiz 2 bin kişilik istihdam

 

Biz hem işsizlerimizi iş sahibi yapmak hem de bu açığı kapatabilmek için doğru kişinin doğru yerde istihdam edilebilmesi, aynı zamanda istihdam ihtiyacı olanların faydalanması ve bir an önce evine ekmek götürecek olan vatandaşımızın da iş kapısı bulacağı yeri ayağına getirmeye çalıştık. Biz bu fuarda en az 2 bin kişinin istihdam edilmesini hedefliyoruz ” dedi.

 

 

Tuzla 2. İstihdam fuarı 27-28-29 Eylül’de 10.00-18.00 saatleri arasında Tuzla Marina’da devam edecek.

 

Tuzla 1. İstihdam fuarını manşetimize böyle taşımıştık

 

 

 

Tuzla 1.İstihdam Fuarı’nda neler olmuştu?

 

25-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Tuzla Belediye binasının yanında start veren 1.Tuzla İstihdam Fuarı’nda, 65 firma 2510 kişiye iş ve kariyer fırsatı sunmuştu.

 

1.Tuzla İstihdam Fuarı, iş hayatında arayan ve arananı bir araya getirmişti. Fuarda firmaların mavi yaka personel ihtiyacı yüzde 90 oranında karşılamıştı
3 gün süren 1.Tuzla İstihdam Fuarı’nda 2510 kişilik iş fırsatı için toplam 10.144 başvuru alınmıştı 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :