Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.11.2017 - 12:41
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2.Tuzla Kitap fuarı açıldı

Tuzla Belediyesi tarafından ‘Aşk İle Oku’ temasıyla düzenlenen 2. Tuzla Kitap Fuarı, 130’dan fazla yayınevinin binlerce eser ile açıldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/Tuzla

 

2. Tuzla Kitap Fuarı, Tuzla Marina’da 130’dan fazla yayınevinin katılımıyla, imza günleri, kitap kafe, sosyal sorumluluk projeleri, kitap kampanyaları, söyleşiler ve sürpriz etkinlikler ile kitap sevdalılarını ağırlamaya başladı. Fuar’da bağışlanacak kitaplarla Anadolu’nun dört ilinde kütüphane kurulacak.

 

 

KİTAPLAR ANADOLU’YA YAYILACAK

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, fuar ile ilgi şunları söyledi: “İnsanoğlunun bütün hayat mücadelesinde en önemli kazanımı bilgidir. O bilgiyi elde edeceği öğretmeni ve yol arkadaşı kitaptır. Hayatın neresinden bakarsanız bakın her şey akla, akıl ise mutlaka bilgiye muhtaçtır. O bilgiyi elde edecek kaynaklara baktığımızda en önemli kaynaklardan bir tanesi kitaptır ve kitabın gösterdiği kılavuzla beraber almış olduğumuz bilgiler kendi kılavuzumuzu oluşturacaktır.

 

 

‘Kitap zehir olsa da panzehri yine kitaptır” diye güzel bir söz vardır. Bugünkü fuarımızı 130’dan fazla yayınevi ile birlikte düzenledik ama bir sonraki fuarımızı inşallah daha geniş katılımla daha geniş bir alanda yapacağız. Okuyucuyu kitapla buluşturan, kitap sevgisi ile dolup taşan, kitap okumayı seven gençlerimizi, gelecek nesillerimizi ve vatandaşlarımızla daha büyük fuarlarda buluşmayı arzu ediyoruz. Kitap sevgisini arttıracak her çalışmayı yapıyoruz ve fuarda bağışlanacak kitapları da Anadolu’ya yayıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

2. Tuzla Kitap Fuarı, fuar süresince şairler ve yazarların katıldığı imza günleri, söyleşiler ile 3 Aralık 2017 Pazar gününe kadar Tuzla Marina’da devam edecek.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :