Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
06.09.2018 - 22:02
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla Kaymakamı Ali Akça Kimdir?

İçişleri Bakanlığından, 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle 471 mülki idare amirinin yerinin değiştirildiği duyuruldu. Bu bağlamda Tuzla Kaymakamlığına İnegöl kaymakamlığı görevini yapan Ali Akça getirildi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Tuzla Kaymakamı Ali Akça kimdir?

1966 Samsun doğumlu olan Ali Akça; İlk, orta ve lise eğitimini doğum yeri olan Samsun'da tamamladı.1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girdi. 1988 yılında mezun oldu. Eğitimini tamamladıktan sonra 1 yıl Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak çalıştı. Daha sonra 1992 yılında Aydın Valiliği nezdinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Sırasıyla Aydın Germencik ve Çine ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini sürdürdü. . 1993 yılında İngiltere’de dil eğitimini aldı.  İngiltere dönüşü Eskişehir-Han ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktı. Ardından sırası ile Karaman-Kâzımkarabekir, Şanlıurfa-Halfeti, Çorum-Bayat, Artvin-Arhavi Kaymakamlıkları, Bartın Vali Yardımcılığı, Konya-Çumra Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2013 tarihinden beri Bursa-İnegöl Kaymakamı olarak görev yapıyordu.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :