Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.12.2018 - 13:13
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı'nın yeni dönem vizyon projeleri

Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı, ‘Yeni Dönem Vizyon Projeleri’ni’ yerel basınla paylaştı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Tuzla

Tuzla Belediyesi Tesisi Ayyıldız Tesisleri'nde gerçekleşen yemekli programa Tuzla Belediye Başkanı Dr.Şadi Yazıcı, görev yaptığı süre içerisinde yapımı devam eden ve yeni projelerini tek tek görücüye çıkardı. Toplam olarak 77 proje tanıtan Yazıcı, “ 5 yılda yapacağımız projeler arasında Türkiye’de İlkler var. Bu projelerimizi gerçekleştirdiğimiz takdirde Tuzla’mızın Avrupa’nın gözde şehrinden hiçbir farkı kalmayacak” dedi.

ÇALIŞKANLIĞI VE TEVAZUYU ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ

Yaklaşık 2 saat süren proje tanıtımında konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı şunları söyledi. “Her zaman yerel yönetimlerden gücü ve kuvvetini almış bir partinin mensubu olarak, sorunu asla yarına veya başka bir güne bırakmak gibi bir derdi olmayan, seçimden çıktığı gün ertesi seçim için hazırlıklarını yapan, ben yada başkası ne olur değil, her zaman biz diyen bir anlayıştan gelen, çalışkanlığı ve tevazuyu elden bırakmadan, titizlikle hizmet eden bir anlayış ile 2018’e kadar geldik. Sayın Cumhurbaşkanımızın da teveccühleri 2019 Yerel Seçimleri’nde tekrar aday gösterilmenin gururunu yaşarken, yaptıklarımızın yapacaklarımızın teminatı olarak görülmesini isterim. Hizmet etmek hangi felsefede yada medeniyette olursa olsun çok kıymetli bir duygudur. Ben’de bu duygu ile her zaman hizmet etmişimdir. 31 Mart akşamı seçim sandığından yine ben çıktığım takdirde aynı düstur ile hareket edeceğimi belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

DR. ŞADİ YAZICI’NIN  VİZYON 77 PROJESİ

Tuzla Millet Bahçesi’nin de aralarında bulunduğu, TuzlAda, Sahil 4. Etap, 854 Araçlık Yer Altı Otoparkı, Çok Amaçlı Eğitim Merkezi, Stadyum, Şehir ve Mübadele Müzesi, Sanat Sokağı, Kentsel Dönüşüm Alanları, Prestij Caddeleri, Deniz Eğitim Merkezi, Kronik Hastalar Danışma Merkezi, Tuzla Müftülüğü Hizmet Binası, Yeni İbadethaneler, Tuzla Devlet Hastanesi Önü Battı- Çıktı Yol ve E-5 Üzeri İçmeler Meydan Düzenlemesi, İçmeler-Aydınlı Bağlantı Yolu, Mahalle Otoparkları, Yaş Sebze Meyve Hali, Tüm İmar Yollarının Açılması, Tuzla’ya Metro, Engelsiz Taksi, Engelli Araçlar Tamir-Bakım ve Yenileme Atölyesi, Engelsiz Sanat Topluluğu, Çocuk Müzesi ve Oyun Alanı, Çocuk Gelişim Merkezi, Mobil Oyun Otobüsü, Hamarat Eller Mobil Satış Aracı, Değişen Oyuncak Dükkanı, Askıdan Hayata, Şifa Mahallesi Meydanı, 20 Yeni Park, Eko Park, Açık Hava Kütüphanesi, Kapalı Pazar Yeri, Akıllı Atık Yeri, 4 Aile Sağlık Merkezi, Bakıma Muhtaç Yaşlılar ve Alzheimer Merkezi, Panik Düğmesi, Kurban Kesim Yeri, Sokak Hayvanları Mobil Rehabilite Aracı, Tuzla Belediyesi Spor Kompleksi, Tuzla Sanat ve Spor Merkezi, Spor Salonları, Tuzla Jimnastik Merkezi, Yüzme Havuzları, Bisiklet Yolu, Binicilik Tesisleri ve Okçuluk Alanı, İnsan Sapanı, 4 Yeni Okul, Millet Kıraathanesi(İlçe Halk Kütüphanesi ), Liselere Fizik-Kimya-Biyoloji Laboratuarları, Tasarım ve Beceri Atölyeleri, Ebeveynler de Sosyal Medyada, İllüzyon Evi olmak üzere 77 projenin tanıtımı yapıldı.

Engelsiz taksi: Projelerini anlatmaya devam eden Başkan Yazıcı, “Sosyal projelerimize gelince engelsiz taksiyi geliştiriyoruz. Engelliler için 365 gün çalışıyoruz. Ama engelsiz taksiyi geliştireceğiz İnşallah. Engelli araçları tamir ve bakım yeri atölyesi kuruyoruz. Bu konuda çok talep alıyorduk, yardımcı oluyorduk. Engelsiz araçları tamir, bakım, yenilenmesi olacak. Ve ben bunu da bir merkez haline getirerek de tüm engellilerimize gücümüz yetiyorsa ilçe dışından bile gelse onlar için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Tuzla’ya Halk Adası: Tuzla açıklarında bulunan ada hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, “Halkın adası projesi aslında bu yine sosyal projemizin ve yapmış olduğumuz buz pateni, bowling halkımıza dokunan ve dar gelirli özellikle bir yerlere belli bir para veremeyecek olan vatandaşlarımız için diyoruz ya bir Koç’un adası var bir bizim Tuzla’da halkın adası olacak. İnşallah ‘Hayırsız ada’ olarak geçen adayı hayırlı bir adaya çevireceğiz. Bu ada Koç adasının karşısında bulunan bir ada. Adada yapmış olduğumuz çalışmaları da gelişmeleri de proje haline getirdik” şeklinde konuştu.

Tekli Eğitim Sistemi: Eğitim projelerinde 4 tane yeni okul planladıklarını ifade eden Yazıcı, “Şifa Mahallesi, Mimarsinan’da çifte eğitim bitirirsek Tuzla tamamen geçmiş olacak. Planladığımız alanlarda okul projeleri olacak. Tekli eğitime Kadıköy’den sonra geçen tek ilçe olacağız. Kadıköy’de de çocuk sayısı az olduğu için. Bizde ki çocuk sayısı her halde onları 10 katıdır” şeklinde konuştu.

Metro: Metro çalışması devam ediyor diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Yazıcı, “Metro durdu dedikoduları çıktı ama değil. Bitmedi metro devam ediyor Tuzla’da. Büyükşehrimiz bu konuda devam edecek. Bizim için önemli bir şey var. E5’e paralel giden bu yılın başında açılacak diye söylenen Marmaray’ın açıldığında Tuzlamız ‘da 3 tane istasyonu sorunu çözülecek. Hatta bu metronun Gebze’ye kadar devam etmesi söz konusu ilçemizin metroya kavuşması söz konusu olacak” dedi.

Kültür-Sanat Sokağı: Sanat sokağı için çalışmalarını sürdüğünü belirten Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı, “10 tane binanın istimdadını yaparaktan sanat sokağı oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu dönem de kültür ve sanat hayatının Tuzla’da İstanbul’un önemli damarlarından bir tanesi olması için gayret sarf ediyoruz. Eğitim kenti Tuzla derken de hep bunu vurguladık. İnşallah sanat sokağını da hizmete açacağız” ifadelerini kullandı.

Ebeveynlere sosyal medya eğitimi: Ebeveynlere sosyal medya eğitimi vereceklerini söyleyen Yazıcı, “Ebeveynlerine sosyal medya bunu seçime kadar başlamış oluruz bunu planladık. Artık bilgisayar okur-yazarlığı hakkında herkes bir şeyler biliyor ama. Sosyal medyada hesap nasıl açılır, web de bir şer nasıl taranır. Çocuğunun durumunu sorma diye bir şey vardı eskiden. Artık interneti kullanabiliyorsan özellikle 50’li yaş ve üstünü eğitilmesi konusunda anlaştık. Bizde bu konuda Tuzla’da kimseyi bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Haber-fotoğraf: Mehmet Dursun


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :