Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
03.02.2019 - 12:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla Belediyesi, binlerce gönüllü kadınla Tuzla’ya hizmet eli uzatıyor

Tuzla Belediyesi’nin Kadın Kent Gönüllüleri, Sokak Gönüllüleri ve Gönül Elleri Çarşısı gönüllü kadınları, Tuzla sınırları içerisinde; kimsizlere, engellilere, yaşlılara, yetim ve öksüz çocuklara, şehit ve gazi ailerlerine yardım eli uzatıyorlar

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/Tuzla

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,10 senedir ilçesine; marina, metro, sosyal tesisler, devlet hastanesi, kültür merkezleri, çok fonksiyonlu parkların yanı sıra Sosyal Belediyecilikte isminden sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Tuzla Belediyesi’nin bünyesinde gönülden gönüle dokunmanın mutluluğunu yaşayan Kadın Kent Gönüllüleri, Sokak Gönüllüleri ve Gönül Elleri Çarşısı Gönüllü Kadınları, Tuzlayı ilmek ilmek dokumaya devam ediyorlar. Bu gönül ordusu; kimsesizlere, engellilere, yaşlılara, yetim ve öksüz çocuklara, şehit ve gazi ailelerine kısacası yardıma muhtaç kim var ise gönülden el uzatıyorlar. Özetle Tuzla’ya gönül verdiler; Tuzlalıların gönlünü kazandılar.

 

Bir işe gönlünü, ruhunu katmadan başarmak mümkün değildir diyen
 Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, sosyal belediyeciliğinin önemine şöyle değiniyor. “Ecdad, Belediye Başkanına şehri emin demiş. Sana emanet edilen bir şehir var. ‘Bu şehri her şeyiyle sana emanet ediyoruz’ diyorlar. Biz bir emanet ruhu ile hareket ediyoruz. Şeyh Edebali’nin söylediği gibi “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” duygusuyla insana baktık.

 

BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

 

Tuzla sınırları içerisinde soğukta kalan birisi, aç ve açıkta kalmış birisi, mağduriyeti olan bir aile, çocuk veya yaşlı olsun herkesin bize emanet edildiğini hissettik. Bunu başarmanın tek başına mümkün olmadığını gördüm. Gönüllülerle beraber başarı işler gördük. Gönül Elleri Çarşısı’nda bu işe gönül vermiş insanları katarak bütün Tuzla’ya ulaşma gayreti ile başladık. Gönüllülük ruhu ile sürekli birileri için çalışan, gayret sarf eden, başkaları için nefes alıp veren insanlardaki o mutluluk duygusu yükselip, ömür boyu yüksek bir şekilde kalabiliyor. Bunun keyfini yaşamak ayrı bir duygudur.

 

Tuzla gönüllülerinin yaptığı her işin arkasındayım. Her zaman onlarla olmaktan onur ve gurur duyuyorum. İnşallah birlikte nice güzel işlere imzalar atacağız”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :