Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
30.10.2019 - 20:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gönül Elleri Çarşısı'nın ünü sınırları aştı

Tuzla Belediyesi ve hayırseverler tarafından oluşturan Gönül Elleri Çarşısı birçok konu da ihtiyaç sahiplerine verdiği hizmeti duyan Almanya’da yaşayan Zeynep Kablan ve 45 kişilik yardım ordusu kayıtsız kalmadı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Almanya’da yaşayan Zeynep Kablan ve 45 kişilik yardım ordusu Almanya’daki yardımseverlerle görüşerek Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı için bağış topladılar. Almanya’dan gelen Zeynep Kablan ve arkadaşları; Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na kayıtlı ihtiyaç sahibi ailelerden 32 aileye gıda, 3 aileye beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır makinesi vb.), 1 aileye ise çeyiz yardımında bulundu.

 

GÖNÜL KÖPRÜSÜ ALMANYA’YA UZADI

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, “Zeynep Hanım ve arkadaşları her yıl Almanya’da bağışlar toplayarak Tuzlalı ihtiyaç sahibi ailelerimizin yüzünü güldürüyor. Ailelerimiz mutlu oldukça biz daha çok mutlu oluyoruz. Bizlerle kurdukları gönül köprüsü için Almanya’daki bağışçılarımıza çok teşekkür ederiz” dedi. 

 

 

GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISI

 

Veren elle alan eli buluşturan,
‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ düsturuyla hareket eden,
 bünyesinde, ikinci el eşyaları ve giysileri, insan onuruna yakışır şekilde yeni sahiplerine ulaştıran, 
hiçbir ayrım gözetmeksizin ayni ve nakdi her türlü yardımı, gerçek ihtiyaç sahiplerine en kaliteli şekilde ulaştırma anlayışı ve bağış yapıldığı andan, yardımın ulaştığı ana kadar en küçük ayrıntının dahi kayıt altında tutulduğu sistemiyle örnek olan,
 muhtaç çocuklara yönelik faaliyetleriyle, solgun yüzlerini güldüren,
 ihtiyaç fazlası ürünleri, ihtiyaç sahipleriyle buluşturan,
gGönüllülerin çabalarıyla hayat bulmuş, yürekleriyle ısınmış ve dürüstlük, iyi niyet, kardeşlik temeli üzerine kurulmuş bir yardım kuruluşudur.”


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :