Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
04.12.2019 - 19:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Geri dönüşüm bilinci Tuzla’ya yayılıyor

Tuzla Belediyesi geri dönüşüm hakkında bilgilendirme, eğitim çalışmalarının yanı sıra dönüşüm atık toplama noktalarını da yaygınlaştırıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Son dönemde yapılan çalışmalar ile “Sıfır Atık” ve  “Her Atık Çöp Değildir” sloganlarıyla sahada çalışmalarını sürdüren Tuzla Belediyesi ekipleri 100 adet ev tekstil atık kumbaralarını şehrin farklı noktalarına yerleştirdiler. Bu kumbaralar ile toplanan malzemeler geri dönüşüm ile ekonomiye yeniden kazandırılıyor. Geri dönüşüm çalışmalarının özellikle öğrencilerde oluşması için bir dizi etkinlik düzenlenmektedir. Özellikle çevre bilinci ve farkındalık oluşturmak için düzenlenen bu çalışmalar yoğun ilgi ve katılım ile devam etmektedir.

 

Geri dönüşüm bilinci okullara yayılıyor

 

Okullarda çevre bilincini arttırmak için geri dönüşüm eğitimleri verilirken bir yandan da etkinlikler ile uygulamalara devam edilmektedir. Okullarda bitkisel atık yağ toplama yarışması ile öğrenciler 1 Mayıs’a kadar devam edecek yarışmada başarılı olmak için iddialı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Sadece okullarla sınırlı kalmayan geri dönüşüm çalışmaları saha çalışmaları ile evlere ulaştı. Çevre koruma vakfı işbirliği ile evlere ulaşılıp konu hakkında broşür dağıtılıp bilgilendirmeler yapılıyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :