Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.01.2020 - 23:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali üretmeye devam ediyor

Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı’nda 4200 m2’lik alan üzerine kurulu İstanbul’un en büyük güneş enerjisi santralini yıllık 650MWh elektrik üretiyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Tuzla Belediyesi Güneş Enerjisi Santrali, çevre dostu özellikleriyle 274 Ton karbondioksit salınımı engellediğini, güneş panelleriyle her yıl 25 bin ağacın kurtulmasını sağlıyor.Tuzla Belediyesinin çevre dostu, temiz enerji kaynaklarını diğer alanlarda da kullandığını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı yapılan çalışmalarla ilgili; “ Karbon ayak izimizi düşürecek, temiz ve sürdürülebilir enerji kullanılması konusundaki proje ve yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Yapılan yatırımın geri dönüşünü sağlayabilen panellerle bu alanda öncü bir rol üstlendik. Geleceğin dünyasında en önemli konulardan birinin enerji olacağı bir dönemde, kendi enerjisini üreten bir ülke olmak adına her türlü enerji kaynaklarının mutlaka değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz ve burada da bir öncülük yapmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi


 

Güneş enerjisi santralı hakkında

 

Kamu alanında en büyük unvanını kazandıran 1386 adet 260Wp Polikristal PV panel sayısıyla dikkat çeken güneş enerjisi santrali, Tuzla Belediyesi’nin gelecek için yaptığı en önemli çevre ve enerji yatırımlarından birisi niteliğinde.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :