Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
20.02.2020 - 23:21
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzla Belediyesi Yaşlı Merkezi'nden beş yıldızlı hizmet

Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nden bugüne kadar 44 bin 325 vatandaş faydalandı. Bu merkezde yaşlılar birlikte sohbet ediyor, el işleri ile uğraşıyor, hobi bahçesinde stres atıyorlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Tuzla

Tuzla Belediyesi hafta içi her gün evlerinden aldığı yaşlı misafirlerini akranlarıyla aynı ortamda buluşturarak yalnızlık hissinden kurtulmalarını ve sosyal aktivitelere katılmalarını sağlıyor. Bugüne kadar 44 bin 325 vatandaşın  faydalandığı bu merkezde misafirler birlikte sohbet ediyor, el işleri ile uğraşıyor, hobi bahçesinde stres atabiliyorlar. Kişisel bakım ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra sosyolog ve psikolog desteği de alabiliyorlar.

TÜRKİYE’DE BU HİZMET BİR İLKTİR

Toplumumuzda yaşlılara karşı ilgi ve duyarlılığı artırmanın önemini vurgulayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Yaşlılar Merkezi ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi: “Sabah evlerinden alınarak Yaşlılar Merkezine gelen ve yine akşam evlerine bırakılan büyüklerimizin rehabilitasyonunu, fiziki olarak mekan değişikliğini sağlaması açısından yaptığımız bu hizmet Türkiye’de bir ilk… Yaşlılar merkezimizde hobi bahçelerimizde toprakla uğraşıyorlar, el becerilerini geliştiriyorlar, özel bakımlarıyla birlikte saç bakımlarını yaptırabiliyorlar. Ailevi ve içsel problemlerini çözebilecek psikolojik destek alıyorlar. Benzer şekilde kendilerine birçok hizmet sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Büyüklerimiz Tuzla’da kendini yalnız hissetmiyor ve biz daima onların yanında olacağız.”

GÜNDE EN AZ 100 KİŞİ AĞIRLANIYOR


Tuzla Belediyesi yaşlılar merkezimizde günde en az 100 kişiyi ağırlayarak yaşlılarımızın gerekli olan ihtiyaçlarını karşılayıp, sosyal alanlarda daha çok aktif olabilmelerini sağlamak için etkinliklerimiz, konserlerimiz ve gezilerimiz sürüyor. Bu özel dönemde güvenilir bir ortamda arkadaşlıklar edinip sohbet edebildikleri Yaşlılar Merkezimizde türkü söyleyip örgü örüyor, birbirlerinin dertlerini paylaşıp acılarını azaltıyor, mutluluklarını artırıyorlar. Yaşlılar Merkezinde spordan sanata, eğlenceden özel etkinliklere kadar birçok alanda hizmet alan büyüklerimiz için geliştirdiğimiz projelerimiz devam ediyor.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :