Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.02.2020 - 13:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuzlalı öğrenciler Bilgi ve Yetenek Yarışması'nda ter döktüler

Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri tarafından düzenlenen ‘Ortaokullar arası bilgi ve yetenek yarışması’ finali, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen final yarışmasında Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu birinci oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/Tuzla

 

Final yarışmasında, Tuzla’da bulunan ortaokullardan elemeleri geçen 6 ortaokulun beş, altı, yedi ve sekizinci sınıflarından birer öğrenciden oluşan takımlar yarıştı. Finale kalan takımlara salonu dolduran okul arkadaşlarının coşkulu tezahüratları eşliğinde süren yarışmada öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi.  Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda takımlar hem bilgi hem de yetenekleriyle yarıştılar. Yarışmacılar bilim, kültür, sanat, tahmin soruları ve güncel konulardan oluşan soruları cevaplandırmaya çalıştılar.

 

İKİ AŞAMALI BİLGİ YARIŞMASI

 

İki aşamadan oluşan bilgi yarışmasının ikinci kısmında yarışmacılar minyatür kaleye gol atma, basketbol, slalom koşu ve bowling oyunlarıyla puan toplamaya çalıştılar. Bilgi yarışmasında takımlara ayrıca video soruları da soruldu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’da, kendi kaydettiği bir video ile yarışmacılara uzay bilimleri alanında bir soru sordu.

Bilgi, genel kültür, sanat, güncel konular ile genel yetenek kısımlarından oluşan eğlenceli yarışmanın finalinde Halil Türkkan İmam Hatip Ortaokulu yarışmanın birincisi oldu. Yarışmada İkinciliği Piri Reis Ortaokulu, üçüncülüğü ise Tuzla Anadolu İmam Hatip Ortaokulu kazandı.

Birinci takım üyelerine tablet hediye edilen finalde ikinci ve üçüncü takım üyelerine satranç seti ve tüm finalistlere madalya verildi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :