Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.09.2012 - 15:51
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

YUDOSK Acelle Yaylası’na çıkarma yaptı

Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin haftasonu gerçekleştirdiği Acelle Yaylası doğa yürüyüşü etkinliğinde, doğaseverler unutulmaz bir gün yaşadı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

GUNCELPOSTA /İnsanlara doğa sevgisi ve doğa bilincini aşılama ve geliştirme şiarıyla kurulan Türkiye’nin sayılı kulüplerinden Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği (YUDOSK) faaliyetlerine devam ediyor.  Yaz mevsimi boyunca sıcaklıklar nedeniyle kanyon ve dere yüyüşleri gerçekleştiren YUDOSK, havaların serinlemesiyle birlikte açık alan doğa yürüşleri faaliyetlerine hız verdi.


1200 RAKIMLI ACELLE YAYLASI

YUDOSK, Bünyamin Şahin ve Serpil Yıldırım rehberliğinde 9 Eylül Pazar günü Sakarya’nın Akyazı İlçesine Bağlı Acelle Yaylası’na bir doğa yürüyüşü gerçekleştirirdi. Faaliyete katılan 28 kişilik ekip, doğayla içiçe geçirdikleri anları bol bol fotoğrafladılar. 

 

Pusulasız Rehber Mahmut Çeçen ile Beykoz Ormanları? Tıkla Katıl

Afrika topraklarında safari! Kenya-Tanzanya

 

Temel Tango Dans eğitimi başladı

AÇIK MEYVE BAHÇELERİ

Parkur boyunca Elma, Armut, Erik, Üzüm, Ceviz, Böğürtlen ve Fındık yiyerek devam eden doğasever ekibe, köylüler de ilgi gösterdi. Bazı köylüler evlerine çağırarak ikramlarda bulundu. Köy çobanı da ekibi evine davet ederek çay ikramında bulundu.  Yaklaşık 21 kilometre yürüyen ekip akşam saatlerinde vakitlice İstanbul’a döndüler.

YUDOSK FAALİYETLERİNE NASIL KATILABİLİRİM?

Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin faaliyetlerine katılabilmek için Dernek Üyesi olmak veya Derneğin resmi web sitesi www.yudosk.com adresinden site üyesi olmak yeterlidir. Ardından girmiş olduğunuz mail adresinize düzenli olarak etkinlik mailleri gelecektir. Katılmak istediğiniz etkinliği işaretleyip, araca bineceğiniz durağı belirttikten sonra etkinliğe ve doğayla buluşmaya hazırsınız.

YUDOSK’a üye olmak için tılayın!

YUDOSK HAKKINDA BİLGİ

"YUDOSK" Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü Derneği, doğa yürüyüşleri, bisiklet, kış sporları, tırmanma, yüzme, kamp gibi her cins doğa sporları ile ilgili bir kulüptür. Kamplı ya da günübirlik etkinliklerimizi uzun vadeli programlar şeklinde planlıyor ve hafta sonu etkinlik duyurularını o hafta başı yayınlıyoruz. Etkinlikler ağırlıklı olarak doğa sporlarını içermekle birlikte, kurslar, seminerler, sunumlar, sahne gösterileri, tanışma/kaynaşma/paylaşma yemekleri, eğlence aktiviteleri ve kültürel geziler gibi sosyal alanları da kapsamaktadır... Orman kampı, deniz kampı, macera, keşif, standart ve hafif parkur olarak tanımladığımız etkinlikler zaman zaman tatil günlerinde 3-5 günlük geçişler ve şehirlerarası gezilerle desteklenmektedir. Yılda bir kaç defa uluslararası gezi de vazgeçemediklerimizdendir... İleri hedeflerimiz, İktisadi işletme olarak turizm acentası ünvanı almak ve bu yasal zemin üzerinde sponsorluklar oluşturarak, kulübümüzü ülkemizin en popüler, yaratıcı ve işlevsel doğa sporları kulübü olarak yaygınlaştırmaktır... Etkinliklerin maliyetleri, kişi başına bölünerek paylaşılmaktadır. Hiçbir şekilde kar amacı güdülemez. Ayrıcalıklı kişi yada yönetici yoktur...

YUDOSK’UN FAALİYET ALANI

-  Dağcılık

- Doğa Yürüyüşü

- Kampçılık

- Kaya Tırmanışı

-  Mağaracılık

-  Sualtı Sporları

- Bisiklet, Dağ Bisikleti

-  Kayak, Tur Kayağı

-  Kanyon Araştırma

-  Kanoculuk ve Su sporları

- Satranç

- Yamaç paraşütü

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :