Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
19.05.2014 - 07:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul Anadolu Yakası Caddebostan Plajları ne zaman nerede açılıyor

İstanbul Caddebostan plajları nerede? İstanbul Anadolu Yakası Plajları. Caddebostan Plajları ne zaman açılıyor? Caddebostan Plajları açıldı mı? Caddebostan Plajları’na nasıl gidebilirim?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL’un en güzel sahillerinden olan Kadıköy-Bostancı sahilinde Bostancı, Suadiye, Fenerbahçe, Moda ve Caddebostan plajları geçmişte İstanbul’un en gözde plajlarıydı.

Sadece İstanbul’dan değil, Türkiye’nin dört bir yanından yazlık olarak bu semtlere gelirler ve bu plajlarda denize girerlerdi.

Ancak yıllar geçtikçe Marmara Denizi o temiz vasfını kaybetti ve artık gerek Boğaziçi, gerekse İstanbul’un diğer sahillerinde artık kirlilikten denize girilemez olmuştu.

Gerekli önlemlerin alınmasının ardından Marmara Denizi ve İstanbul sahilleri yavaş yavaş eski günlerine dönmeye başladı. Deniz kirliliği ile savaş sonuçlarını vermeye başlayınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi de Halk Plajları için çalışmalara başlayarak teker teker hizmete açmaya başladı. Kadıköy Belediyesi’nin de büyük destekleri ve çevre düzenlemeleriyle Caddebostan Plajı 1 değil 3 adet olarak yeniden İstanbulluların kullanımına açtı.  Yaz tatili için sayfiye bölgelerine gitme imkanları yetersiz olanlar ve çalışma hayatı nedeniyle İstanbul’dan ayrılamayanlar artık Caddebostan plajlarında  yaz boyunca rahatça denize girebiliyorlar.

İŞTE CADDEBOSTAN PLAJLARI

Caddebostan sahilinde toplam 950 m. uzunluğunda 3 adet plaj mevcut. Plajlarda toplam 1000 adet şezlong, 1000 adet şemsiye, 40 soyunma kabini, 5 duş alanı, 3 cankurtaran kulesi mevcut. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Caddebostan-1 plajı aşırı yoğunluk nedeniyle artık ücretli oldu.

Hafta içi ve özellikle hafta sonları ücretsiz plajların çok kalabalık olması nedeniyle Güneş ve Caddebostan 1 Plajları halkın isteği üzerine ücretli vermeye başladı.

Caddebostan Plajı-1:  Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki plajda, 500 adet şezlong ve 300 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 18 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunuyor. Bu imkanlara  rağmen, bunların hiçbirini bulmak mümkün olmuyordu. Daha çok Ümraniye, Sancaktepe ve Sultanbeyli gibi ilçelerden akın akın gelen gruplar, plajda çok yoğun bir kalabalık oluşturuyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Caddebostan-1 Plajı’nın aşırı yoğunluk nedeniyle ücretli hale dönüştürülmesi, bu plajda doluluğun yüzde 80 oranında azalmasına, hizmet kalitesinin ise bir hayli yükselmesine neden oldu.  Sahilin yürüyüş yolunda, Büyük Kulüp’ün hemen altında yer alan Caddebostan Plajı’nda normal giriş ücreti 10 TL, indirimli öğrenci girişi ise 5 TL olarak belirlenmişti. Caddebostan'ın her 3 plajında da müzik yayını yapılıyor ve 1 adet zodyak kurtarma botu ve ambulans bekletiliyor. 

Caddebostan Plajı -2:  300 m. sahil bandı, 500 adet şezlong, 500 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli 1 adet WC, 16 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunuyor.  Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Caddebostan Plajı-3:  250 m. sahil bandı, 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 10 adet soyunma kabini, 4 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe bulunuyor.  Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :