Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.03.2016 - 11:16
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kıbrıs’a gittiğinizde Lefkoşa’da neler yapabilirsiniz?

Kıbrıs'ın en kalabalık kenti olan Lefkoşa gidenleri mimarisi ile büyüler. Dünyadaki bölünmüş tek başkent olan Lefkoşa hem kışın hem de yazın ziyaretçilerini ağırlar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Tatil için Kıbrıs’ı tercih edecekseniz önce tarihlerinizi belirlemeli, sonra da uçak biletinizi almalısınız. Kıbrıs uçak bileti alırken en ucuz bileti, en güvenli yolla alabileceğiniz ucakbileti.com’u ziyaret edebilirsiniz. Son derece kullanışlı ve hızlı bir sisteme sahip olan ucakbileti.com web sitesi ve mobil uygulamasında aradığınız uçak biletini kısa sürede en uygun fiyata satın alabiliyorsunuz. 3D ile güvenli ve  9 taksit seçeneği ile kolay ödeme imkanı sunan uygulamaları kullanmak çok kolay. Ucakbileti.com’un mobil uygulamalarını kullanırken tüm hava yollarını tek ekranda görebilme olanağına sahipsiniz. 

Lefkoşa’da neler yapabilirsiniz?

Lefkoşa kenti daha çok Lüzinyan'lar döneminde gelişme göstermiş olan ve tarihi oldukça eski bir kenttir.

Denizin ve güneşin tadını çıkardığınız zamanların dışında Lefkoşa’daki tarihi yapıları da gezebilirsiniz. Gece hayatını sevenler diskolarında eğlenebilirler. Oyun oynamayı sevenler ise geceleri casinolarda vakit geçirebilirler.

Lefkoşa'nın görülebilecek tarihi yerleri arasında Büyük Han, Selimiye Camii, Etnoğrafya Müzesi, Kumarcılar Hanı, Haydar Paşa Camii sayılabilir.

Büyük Han
1572 yılında Osmanlı Valisi Muzaffer Paşa tarafından yaptırılmış olan Büyük Han, Lefkoşa’daki önemli Türk eserlerinden biridir. Mimari ve tarihi açıdan oldukça önemli bir değere sahiptir.

St. Sophia Katedrali (Selimiye Camii)
1209-1326 yılları arasından Lüzinyan döneminde inşa edilen yapı, katedral iken cami olarak kullanılmaya başlanmıştır ve Kıbrıs’taki en büyük, en görkemli dini yapıdır.

Etnoğrafya Müzesi
Son 150 seneyi konu alan Kıbrıs Özel Etnoğrafya Müzesi'nde, yaşayan halkların günlük hayatlarında kullandıkları zanaat ve sanat eserlerini görebilirsiniz.

Kumarcılar Hanı XVII. yüzyılın sonlarına doğru eski bir yapının kalıntılarından yararlanılarak yapıldığı tahmin edilen Kumarcılar Hanı Asmaaltı Meydanı’n da yer alır.

St. Cathrine Kilisesi (Haydarpaşa Camii)                                                                                    St. Catherine Kilisesi, 14. yüzyılda inşa edilmiş ve Osmanlıların adaya hakimiyetlerinden sonra cami şekline getirilmiştir. Kıbrıs’ın en zarif ve mükemmel Gotik binası olarak tanımlanmaktadır.

Siz de seyahat planlarınız arasına Kıbrıs’ı almak ve tatil yaparken Lefkoşa’yı gezip görmek istiyorsanız, uçak biletinizi almak için ucakbileti.com’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :