Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
11.06.2016 - 07:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kadir’in Ağaç Evleri ile turizme farklı bir soluk

Doğa, deniz ve doğal yaşamı bir arada barındıran Kadir’in Ağaç Evleri, macera ruhunu henüz yitirmemiş gezginlere, Antalya Olympos’ta alternatif bir tatil sunuyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Hem denize girmek istiyorsun, hem doğada yürüyüş yapmak istiyorsun, hem doğal bir ortam istiyorsun, hem de fiyatı uygun olsun istiyorsun? Cevabınız kocaman bir EVET mi? O zaman Kadir’in Ağaç Evleri’ne doğru yol alma zamanı. Sizden önce gittik, gördük, test ettik ve çok beğendik. Haa bu arada Güncelposta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Hamit Kurt’un selamını Kadir Bey’e iletmeyi unutmayın lütfen!

OLYMPOS’TA ALTERNATİF TURİZM

Kadir’in Ağaç Evleri’nin kurucusu Kadir Kaya, 20 yıl önce sürdürülebilir turizm olarak yılın 12 ayının açık olduğu, turizm denince sadece deniz ile sınırlı olmadığını göstermek ve ülke ekonomisine katkı sunmak için doğa, deniz ve doğal yaşamı bir arada barındıran birkaç ağaç ev ile işe başlar. Kadir’in Ağaç Evleri, bugün 300 kişiye hizmet verebilen, 120 Bungalov, 15 kabin ve 10 kalabalık odadan oluşan bir tesis ile dünyanın her yerinden gezginlerin uğrak adresi.

HERKESİN EŞİT OLDUĞU BİR DÜNYA

Kadir’in Ağaç Evleri, Çam ormanı, portakal bahçeleri ve ağaçların tepesine kurulu ağaç evler arasında konaklayabileceğiniz gibi, kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, herkesin eşit olduğu, dünyanın her yerinden insanların toplandığı, barışın, dostluğun, kardeşliğin ve sevginin yaşandığı bu kampta çok sağlam dostluklar edinebilirsiniz. Tarihle doğanın iç içe geçtiği Olympos’ta deniz ve güneşin tadını çıkarıp, gece 24.00’ten sonra Bull Bar’da ateşin etrafında gökyüzünü izlerken, kendinizi müziğin ritmine bırakacak ve sizi şehir stresinden arındıracak.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

DOĞA, DENİZ VE TARİH BİR ARADA

Kadir’in Ağaç Evleri aktivite ile dolu: Scuba Dalış Merkezi, Kaya Tırmanışı, Kanyon, Kano, Bisiklet, Yanartaş Turu, Doğa Yürüyüşü, Ceneviz, Suluada ve Kekova’ya Yat Turu, 3 Gece 4 Gün Mavi Yolculuk yanı sıra hergün sahile Olympos Antik Kenti içinden 1.5 km yürüyerek veya Antik Kent’in giriş kapısına kadar götüren ücretsiz servisten yararlanarak ulaşabilirisiniz.

 OLYMPOS HAKKINDA

Likyalıların M.Ö. 2000 yıllarında ilk defa yerleştiği Olympos, M.Ö. 80 yılında Zenniketes isimli Kilikyalı bir korsanın komutasındaki korsanların eline geçmiş ve M.S. 78 yılında Romalılar tarafından alınmıştır.

Haçlı Seferleri sırasında ise Venedik, Ceneviz ve Rodos Şövalyeleri’nin istilasına uğrayan Olympos, 15. yy’da Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Yakın zamana kadar Türk yerleşiminin olmadığı kent, sadece göçerler tarafından kışlak olarak kullanılmıştır.

Tamamı arkeolojik ve doğal sit alanı olarak koruma altında olan Olympos, denize açılan ve ortasından Akçay nehrinin aktığı bir vadi içinde kuruludur. Antik çağlarda nehir kenarlarına yapılan duvarlarla kanal haline getirilen nehire gemiler de girebilmekteymiş. Ortaçağ’dan sonra herhangi bir yerleşime rastlanmayan kent, zamanla ağaçların arasında kaybolmuş ve gizemli bir görüntü kazanmıştır.

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :