Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
09.11.2013 - 16:56
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gazeteci Savaş Ay hayatını kaybetti

Gazeteci ve Televizyon yapımcısı Savaş Ay tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Eylül 2013’ten beri kontrol için gittiği hastanede yatılı tedaviye alınan Ay, yaşam mücadeledisine yenik düştü.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TELEVİZYONCU,  muhabir ve gazeteci Savaş Ay, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Savaş Ay (59), bir süredir gırtlak kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Samatya'daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Usta gazeteci Savaş Ay, Şükran ve Turan Ay'ın oğlu olarak dünyaya geldi.

A TAKIMI

Marmara Ticari Bilimler Akademisi'nde eğitimini tamamladı. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev yaptı. ATV, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar ATV, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.

2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık'ın da oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında bir kız çocuğa sahip olan Ay, ayrıca yaptığı bazı programlar ile yoksullara yardımcı oldu. Son yıllarda A Haber'de muhabirlik yapmakta olan Savaş Ay, ses sistemindeki bir rahatsızlıktan dolayı fısıltıyla konuşuyordu.

Hastaneden duygulandıran son köşe yazısı TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :