Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
25.11.2013 - 13:14
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Udi Erol Karaaslan Ud’u ve sesiyle unutulmaz günlerin sanatçısı

Yıllarca İstanbul, İzmir ve Bodrum’da profesyonel olarak müzik yapan Udi Erol Karaaslan, şimdilerde Dalyan’da yaşıyor. Karasalan, Dalyan ve çevre il-ilçelerde belirli günlerde, özel davetlerde sahne alarak anıları canlandırıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ACISIYLA,  tatlısıyla anılar şarkılarla dile gelir, hatırlanır, canlanır. Hele bir de bir ud sanatçısından canlı dinlenirse;  işte o zaman yaşamın tadına varır, kah keyiflenir, kah kederlenir, kah coşarsınız. Yaz akşamlarını unutulmaz kılan o udi sanatçının hem çalıp hem de söylediği yemek masalarında, kafelerde ya da deniz kenarındaki bir balık lokantasında anıların canlandığı anlar yok mu.

Günümüzde bu değerli Udi’lerimizin sayısı o kadar azaldı ki, tatillerde yemek masalarının aranılan müzisyenleri oldular. İşte İstanbul’un ve tatil beldelerinin yaz kış aranılan Udi Sanatçısı Erol Karaaslan. Ud’u ile notalara can veren Sanatçı, İstanbul’un Taksim Beyoğlu ve Kumkapı gibi sanatın değer verildiği mekanlarda yıllarca zevkle dinlendi, masalar doldu, keyifli gecelerin mimarı oldu.

Zileli Erol Karasalan 1971 yılından beri bu müziğe gönüle vermiş bir Ud sanatçısı. 1983 yılından beri İstanbul, İzmir ve Bodrum’da sevenlerine müzik ziyafeti verdi. Daha sonra yerleştiği Dalyan’da yerli ve yabancı turistlere Ud’u ve sesi ile unutulmaz anlar yaşatan Karaaslan, profesyonel yaşamına büyük bir tutkuyla devam ediyor. Belirli günlerde Dalyan ve çevre il-ilçelerde gerek turistik mekanlarda gerekse özel davetlerde,  restoran ve kafelerde sahne alarak anıların tazeleyicisi oluyor. Ege Bölgesi’nin aranılan ismi Udi Erol Karaaslan ‘Ud’um ve müzik benim yaşam amacım’ diyor ve ekliyor; ‘Unutulmaz günler ve geceler için her zaman sevenlerimin yanındayım’

İletişim: 0532 474 67 91

İstanbul Yine Felç TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :