Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
12.12.2013 - 11:52
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkari’de kar ile yaşam mücadelesi

İstanbul’da 2 gün kar yağdı hayat neredeyse felç oldu, trafik kazaları yolları kapadı, canlar gitti, 10-15 cm’lik kar ara sokaklarda araçları mahkum etti, peki Hakkari’de kar ile yaşam nasıl?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL’da  2 gündür yağan kar hayatı zorlaştırmış durumda. Trafikte hala sorun yaşanıyor, ana yollar açık ancak kazalar nedeniyle zaman zaman trafikte aksamalar yaşanıyor. Ara sokaklarda ise kar nedeniyle araçlar trafiğe çıkmakta zorlanıyor. İstanbullu kış şartlarından şikayetçi. Fakat bu şartların bir de Hakkari gibi illerde ne denli zorlu olduğu göz önüne alınırsa İstanbul halkının ne kadar şanslı olduğu ortaya çıkar. İstanbul’da 10-20 cm’lik kar kalınlığı bir felaket gibi görülüyor ama Hakkari’de insanların evlerinden çıkabilmek için neredeyse çatı hizasındaki kar örtüsünden kazma kürekle yol açtığı düşünülürse doğu illerimizin durumunun daha vahim olduğu anlaşılır.

İŞTE HAKKARİ’DE KARLA YAŞAM

Hakkari’de yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönden etkilerken, il genelinde 132 köy, 4 belde ve 375 mezra yolu ulaşıma kapandı.

Hakkari’de akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı gün içerisinde de etkisini sürdürüyor.

Hakkari il merkezinde araçlar kardan kaybolurken, 11 değişik mahalle yolu ise ulaşıma kapandı. Sürücüler kar altında kalan araçlarını bulmak için büyük çaba harcıyor.

 Hakkari Valiliği, il genelinde 132 köy, 4 belde ve 375 mezra yolunun ulaşıma kapandığını duyurdu. 

Hakkari Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri ise 6 ayrı noktada yaptıkları ölçümlerde şehir merkezinde kar kalınlığının 1 metre 4 santimetre olarak ölçtüklerini ifade ederek, yüksek kesimlerde ise kar kalınlığının 3 metreye ulaştığını belirtti.

Memur ve emekliye yılbaşı zammı TIK'la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :