Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.12.2013 - 12:30
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lazer uygulamasıyla 10 dakikada yüzümüz gençleştirilebilir mi?

Lazerle yüz gençleştirilebilir mi? Lazer uygulamasıyla yüz gençliği elde edilebilir mi? Yüzümüzü lazer ile gençleştirmek mümkün mü? Lazerle yüz gençleştirme işlemi ne kadar sürede oluyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ESTETİK  ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Hayati Akbaş, fraksel lazer ile 10-20 dakika arasında yüz gençleştirme işleminin yapıldığını söyledi.  Lazerlerin günümüzde estetik alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığını belirten Doç. Dr. Akbaş, bu konuda şu bilgileri verdi:

Estetik cerrahları lazeri vücudun hemen hemen her bölgesinde çok değişik amaçlarla kullanarak vücudun estetiğine katkı yapması sağlamaya çalışıyoruz. Lazerlipoliz günümüzde en çok kullanılan lazer uygulamasıdır. İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla yapılır.

EN ÇOK TALEP EDİLEN UYGULAMA

Yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerinde ortadan kaldırarak estetik olarak yüzün daha güzel, daha düzgün görünmesine katkıda bulunur. Yüz bölgesinde de en çok talep edilen uygulama yüzün gençleştirilmesi için yapılan lazer uygulamasıdır. Yüz bölgesinde yüz tabakasının güneş ışınlarının etkisiyle ya da yaşlanmanın etkisiyle kırışıklıkların artması, bir takım lekelerin ortaya çıkması ve cildin kalitesinde bozulma şeklinde kendini gösteren sorunlar ortaya çıkar. Bu yaşlanma veya gençlikten uzaklaşma belirtilerinin hem kadınlarda hem de erkeklerde ciddi bir şekilde psikoloji rahatsızlıklar ortaya çıkarır. Günümüzde cilt yüz bölgesinde estetik operasyonlar dışında cildin kalitesini arttırmak daha taze ve daha genç bir yüz oluşturmak amacıyla uygulanan en önemli yöntemlerden bir tanesi lazerle yüz gençleştirmedir.

YAZ AYLARINDA UYGULANMAZ

Lazerle yüz gençleştirme bazen tek başına yapılarak ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması, lekelerin, güneş ışınlarının yüzlerinde oluşturduğu veya yaşlılığın yüzlerinde oluşturduğu o negatifliğin ortadan kaldırılmasında çok başarılı bir yöntem olmasına rağmen bazen diğer cerrahi yöntemlerle birlikte kombine edilebilir. Yani yüzün gerilmesi, yüzün gençleştirilmesi için yapılan bir takım cerrahi uygulamalara yardımcı olarak da lazer yüz gençleştirmesi yapılabilir. Dolayısıyla lazerle yüz gençleştirme özellikle yaz dönemi dışında yapılmalıdır. Yaz döneminde önermiyoruz. Sonbahar, kış veya ilkbaharın başlarında olmak üzere 8 - 9 aylık bir süreç içersinde yapılmalıdır.

BİR GÜN SONRA İŞİNE DÖNER

Tek seanslı, çok seanslı fraksel yöntemler vardır. Fraksel lazer çok popüler olan bir lazer uygulamasıdır. Bazı lazer uygulamalarında insanı birkaç gün işten alıkoyması durumu ortaya çıkabilir. Ama fraksel lazer uygulamasında böyle bir uygulama yoktur. Aynı gün yapılan uygulamada kişi ertesi gün işine dönebilir. Birkaç seans uygulamasında da yüzde bir gençleşme ve tazelenme etkisi beklenir. Yüz bölgenin güzelleştirilmesi ve gençleştirilmesi denildiğinde cerrahi ameliyatlar mutlaka bizim en önemli silahlarımız olmasına rağmen ameliyatların dışında yapılabilecek en önemli uygulamalardan bir tanesi de lazerli yüz gençleştirme operasyonudur.

AĞRISI ÇOK AZ DERECEDE

Burada varmak istenen hedef, ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması, bir takım lekelerin ortadan kaldırılması ve gevşemiş olan derinin daha da sıkı hale getirilerek bir yüz görünümü oluşturulmasıdır. Lazerle aynı zamanda el üzerinde veya vücudun belli bölgelerinde ortaya çıkan yaşlılık belirtileri de tıpkı yüz gençleştirmede olduğu gibi onları da yine bu lazerle tedavi edilebilir. Uygulama son derece kısa sürelidir. 10 ile 20 dakika arasında lazerle yüz gençleştirme işlemi gerçekleştirilebilir. Fraksel lazer uygulaması ağrısı son derece azdır.

Dünyayı bekleyen Siber Tehlike TIK'la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :