Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.12.2013 - 15:53
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bir yanda kar çilesi diğer yanda güneşli hava ve deve şenliği

Türkiye’de bazı bölgeler kar esareti altındayken bazı iller henüz karla tanışmadığı gibi güneşli ve adeta bahar havası yaşıyor, deve güreşleri şenliği düzenleyerek havanın tadını çıkarıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

TÜRKİYE ’de bazı bölgelerde kar nedeniyle yollar kapanmış durumda buz gibi havada yaşam mücadelesi verilirken, bazı illerde ise henüz karla tanışılmadı, güneşli ve ılık havalar yaşanıyor. Bu illerden biri de İzmir. Adeta bahar havası yaşanan İzmir’de Belevi Keçikalesi Deve Güreşleri Şenliği yapıldı. Selçuk ilçe merkezinde düzenlenen kortej yürüyüşü ile başlayan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen şenlikte davul zurna eşliğinde görücüye çıkan develer, renkli görüntüler oluşturdu.

DAVUL ZURNA EŞLİĞİNDE

Selçuk Efes Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafından Selçuklu esnaf ve Belevi Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen Belevi Keçikalesi Deve Güreşleri Şenliği, Selçuk İstasyon Meydanı'nda kortej yürüyüşü ile başladı. Güreşlere katılacak olan develer, istasyon meydanında bir araya geldi. Özenle süslenen birbirinden güzel develer, sahipleri tarafından Selçuk ilçe merkezinde davul zurna eşliğinde gezdirildi.

Kortej yürüyüşü ile başlayan şenlikler, akşam deve sahiplerinin katılımıyla Selçuk Hitit Otel'de düzenlenecek olan kaynaşma gecesiyle devam etti.  3'üncü Belevi Keçikalesi Deve Güreşleri Şenliği, Kozpınar mevkiindeki güreş sahasında yapıldı. Ege ve Marmara'nın en ünlü tülülerinin katıldığı şenliklere, çok sayıda güreşseverin yanı sıra yerli ve yabancı turistler  de büyük ilgi gösterdi.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :