Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.04.2014 - 10:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hangi ilde belediye çaycısı belediye başkanı oldu, başkanlığı kazandı

Belediyede çaycı olarak çalışan 21 yıllık işçi o belediyenin başkanı oldu. Hangi ilde belediye çaycısı o belediyenin belediye başkanlığını kazandı

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

BARTIN’ ın Ulus İlçesi’ne bağlı Kumluca Beldesi'de belediyede 21 yıldır işçi olarak çalışan 43 yaşındaki İsmail Can 3 dönemdir belediye başkanlığını yapan Ak Parti’li Metin Çetin’e karşı seçimi kazandı. Mynet’e göre, Yerel seçimin sona ermesiyle renki adaylar ve sonuçlar da gün yüzüne çıktı. 1993’te işçi kadrosunda girdiği Kumluca Belediyesi’nde çaycı, anonsçu, sekreter ve son olarak belediye başkanının özel kalem sekreteri olarak görev yapan İsmail Can, 30 Mart seçimleri öncesi görevinden istifa etti. Can, 1999’dan bu yana emrinde çalıştığı belediye başkanı Metin Çetin’e karşı, MHP’den aday oldu. 21 yıldır çalıştığı Kumluca Belediyesi’nde başkan seçilen İsmail Can, beldede teşekkür gezisi yaparak vatandaşlara çikolata ikram etti.

'HALK BENİ İSTEDİ'

Belde halkının talebi üzerine belediye başkanlığına aday olduğunu söyleyen Can, şunları söyledi: "21 yıldır belediyenin çeşitli yerlerinde görev yaptım. Bu süre içerisinde birçok sivil toplum kuruluşunda da görev aldım. Futbol oynadım, antrenörlük ve sendika temsilciliği yaptım. Son olarak belediyenin özel kaleminde çalışıyordum. Zaten aynı zamanda bir hizmet noktasında hep vatandaşlarımızla hemşehrilerimizle iç içeydik. Böyle bir talep geldi ve halkımıza hizmet etmek için böyle bir yola girdik, başarılı olduk. Seçimi kazandığımı duyunca Kumluca halkı adına çok sevindim"

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde ise 19 yıldır belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan ve son olarak muhasebe müdürlüğü görevini yürüten Sara Kaya, BDP’den belediye başkan adayı gösterilmişti. Seçimi kazanan Kaya, böylece çalıştığı belediyede budan sonra başkanlık koltuğuna oturacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :