Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
18.04.2014 - 14:55
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İspark otoparklarına abonelik için 1 yılda 40 bin başvuru oldu

İstanbu’da teknolojik projelerle otopark sorununu çözen İSPARK’a abonelik için bir yılda yaklaşık 40 bin başvuru oldu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL’ da otopark sorununu kısa sürede son teknolojiyi kullanarak yaşama geçirdiği projelerle otopark sorununu çözen İSPARK’a abonelik için çok sayıda başvuru oldu.

İSPARK’tan yapılan açıklamada büyük rağbet gören akıllı otoparklar için 1 yıl içinde yaklaşık 40 bin abonelik başvurusu olduğu belirtildi.

İstanbul’da 65 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veren İSPARK’a bir yılda yaklaşık 40 bin abonelik başvurusu yapıldı.

GÜNLÜK YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZİ

Vatandaşların günlük hayatında önemli yer alan abonelik çeşitleri giderek artıyor. İhtiyaç ve beklentilere bağlı olarak çeşitlenen aboneliklere bir yenisi daha eklendi. Özellikle taşıt sahiplerini günlük hayatında önemli yer alan otopark, artık abonelikler arasında ön sıralara yükseldi. 3,5 milyona yakın taşıtın bulunduğu İstanbul’da yeni satın alınan yaklaşık 750 araç her gün trafiğe çıkıyor. Kullanım oranı taşıtlar arasında en fazla olan otomobil ise 2 milyon 100 bin civarında seyrediyor. Bin kişiye 150 aracın düştüğü kentte ise otopark kapasitesi yaklaşık 300 bin dolayında.

HIZLI ARTIŞ YAŞANDI

Trafik sıkışıklığı buna bağlı olarak otoparklarda yer bulma sorunu, trafik stresi ve zaman kaybı gibi yaşamı olumsuz etkileyen unsurlar sürücüleri otoparklarda abonelik sistemine yöneltti. Özellikle kentin Beşiktaş, Eminönü, Fatih, Mecidiyeköy, Kadıköy gibi semtlerinde aboneliklerde hızlı artış gözlendi.

İstanbul’da 65 bin araç kapasitesiyle vatandaşlara hizmet veren İSPARK’a bir yılda yaklaşık 40 bin abonelik başvurusu geldiği açıklandı. Açık ve katlı otoparklarında 15 bin kapasiteyi abonelere ayırdığını söyleyen İSPARK, özellikle iş hacminin yoğun olduğu bölgelerde abonelik eğiliminin daha da fazla olduğunu açıkladı.

İNDİRİMLİ ABONELİK

İstanbul genelinde sürücülere kaliteli ve hızlı hizmet vermek amacıyla çalışmalara yaptıklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik sürücülere kolaylık olması açısından abonelik hizmeti de verdiklerini belirti. Çevik, Özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerde vatandaşların bu talebinin arttığına dikkat çekerek otopark kapasitesini artıracak çalışma ve yatırımlarda bulunduklarını söyledi. Abonelik sistemiyle de sürücülere yıllık abonelikte yüzde 10, engellilere şehit ve gazi yakınlarına ise yüzde 50 indirimle hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.

MASTER HARİTASI HAZIR

Otopark ihtiyacını karşılamaya yönelik açık ve katlı otoparkların yanı sıra dar alanlarda daha fazla aracın park etmesine olanak saylayacak sistemleri de bu bölgelerde hizmete soktuğunu açıklayan İSPARK, artan taşıt sahipliği de göz önünde bulundurularak kentin otopark Master haritasının hazırlandığını dile getirdi. Bu çalışma ile otopark ihtiyacına büyük oranda cevap verecek yer altı otoparkları ve teknolojik sistemler hayata geçirilerek, 2015 yılında 200 bin araçlık otopark kapasitesine ulaşılacak.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :