Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.04.2014 - 08:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Dernekleri Federasyonu Başkanı Seyithan İzsiz görevi bırakıyor

Van Dernekler Federasyonu yeni başkanı seçmeye hazırlanıyor. Seyithan İzsiz’in yerine Fevzi Donat, Şemsettin Şahan, Çoşkun Sevimli isimleri geçiyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

2008 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet gösteren ve 17 Dernekten oluşan Van Dernekler Federasyonu Başkanı Seyithan İzsiz, yoğun iş temposu nedeniyle görevi başka bir arkadaşına devrediyor.  Başkam İzsiz, gerek İTO, gerek İBB’deki yeni görevleri nedeniyle Federasyon’a yeterli zaman ayıramadığı için başkanlıktan ayrılma kararı verdi.

Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Başkanları, yeni başkan belirleme toplantısı için Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde bir araya geldiler.

FEDERASYON’UN HEDEFİ

Yapılan Kahvaltılı Toplantıda bilgi alışverişinde bulunuldu.  Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Başkanları, Van Federasyonu’nun  yeni başkanı belirlemede nasıl bir kriterler olması gerektiği konusunu ve Federasyon’un gelecekteki konumuyla ilgili hedefin belirlenmesini görüştüler.

Seyithan İzsiz’in yerine Fevzi Donat, Şemsettin Şahan, Çoşkun Sevimli isimleri geçiyor. Özellikle Anadolu Yakası’ndaki  Van Dernekler Federasyonu’na bağlı dernekler Fevzi Donat’ın aday olmasını yönünde hemfikir çıktılar.

DAYANIŞMAYI SAĞLIYOR

İstanbul’daki Vanlıları biraraya getirerek birlik ve beraberliği sağlayan Van Dernekleri, aynı zamanda istanbul’da eğitim gören Vanlı öğrencilere de her türlü desteği vererek kariyerlerine yardımcı oluyor. Vanlı öğrencilerin Dernek yurtlarında barınmalarını sağlayan ve her türlü iht,iyaçlarını Vanlı hamşehrileriyle birkikte karşılayan Van dernekleri Federasyonu, Seyithan İzsiz Başkanlığı’nda yıllardır başarılı çalışmalara attı.

Günlük Gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :