Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.05.2014 - 08:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbullu İETT’den şikayetçi

İstanbul halkının İETT çilesi bitmiyor. İstanbullu İETT'den şikayetçi, Sigara içen İETT şoförleri, duraklarda durmayan İETT otobüsleri, yolculara kaba davranan kabadayı İETT, Halk otobüs şoförleri, daha neler neler!

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL toplu taşıma hizmetini  üstlenen İETT’den İstanbul halkının şikayetleri bitmiyor. Düzensiz otobüs sfereleri, kafasına göre duraklarda durmayan şoförler, sefer halindeyken korkusuzca sigara içen İETT şoförleri, halk otobüslerinin kural tanımazlığı, vatandaşlara kaba muamele, İETT yetkililerin umursamazlığı… İETT sahipsiz, denetimsiz, başıboş bir amme kurumu haline mi geldi?

Bakın sadece 15 gün içinde gelen şikayetler neler, bu bile İETT’nin durumunu izxah etmeye yetiyor. Vatandaşlar yetkililerden cevap alamayınca, çaresiz şikayetlerini, dertlerini sosyal medya üzerinden Belki Birileri duyar da İETT’ye bir çeki düzen verir diye umutla bekliyor.

İETT 132C Otobüs Şoförünü Birde Siz İkaz Edin!

Can Y. | 06 Mayıs 2014 16:40 Kartal Çavuşoğlu İETT durağında bekliyordum 07:05 saatteki sefer yapan şoför durağa geldiğinde hamile olan eşim otobüse doğru koştu binmek için ve otobüs şoförü gaza basarak duraktan ayrılmaya başladı. Arkasından ben koşarak şoförü ikaz ettim ve ayağa kalkarak tartışmaya başladı benimle.

O adam hakkında İETT işlem başlatsın yada ben o adamla kötü olacağım. Sultanbeyli durağına gelene kadar dikiz aynasından sinirli sinirli baktı birde utanmadan. Ya sabır çektim baktım işime...

İETT 11M Güzergaha Uymuyor!

Dursun B. | 06 Mayıs 2014 15:00 Üsküdar yönünden gelen otobüslerin lütfen güzergahları nere ise orayı kullanmalarını rica ederim en fazla 30 dk. bekleyeceğim yerde neden bu abuk subuk güzergah değişimi nedeni ile 1 saat durakta bekletiliyoruz. İnsana verdiğiniz değer ve saygıyı göz ardı etmemenizi biliyor ve umuyoruz.

İETT Akbil Paralarını Cebine İndiren Şoför!

Seyhan A. | 06 Mayıs 2014 09:00 Pazar günü Boğazköy otobüs duraklarından 76E no'lu İETT otobüsüne bindim saat 16:45'de.

Yolculuğumuz süresince binen vatandaşlardan akbili olmayan insanlardan şoför akbil parasını nakit aldı böyle bir sistem artık yok. Vatan cd. yaklaştığımız sırada kendini zeki sanan otobüs şoförü orada biriken parayı sayarak cebine indirdi. Hakkında gerekli işlemin yapılmasını dilerim.

İETT 15 No'lu Üsküdar Beykoz Otobüsü Gelmiyor.

Erman E. | 05 Mayıs 2014 11:21 Şuan Üsküdar'da 23.05'den beri beklemekteyim. Durakta 50-60 kişi 15 no'lu Üsküdar/Beykoz otobüsünü bekliyor ve hala otobüs yok. İnsanlar mağdur durumda ve evine gidemiyor. Bu soruna bir çare bulan kimse yok. Normalde de yetersiz kalan küçük otobüsler var bu hatta gerekli mercilere iletilmesini ve şiddetle gereğinin yapılmasını istiyorum.

İETT Artık Şikayetlere Cevap Vermiyor!

Bahar O. | 03 Mayıs 2014 15:00 Şikayet edeli uzunca bir süre olmasına rağmen hiçbir şikayetime hala cevap verilmedi. Böyle bir lakaytlık olamaz. Sorunlarımız çözülmüyor. 1869'da kurulduk demek çok kolay ama sistemler hala yerli yerine oturmamış.

İstanbul gibi bir metropolün ulaşımını sağlamak ve şikayetleri de aldırmamak bu kadar kolay olamaz. Gereğinin bir an önce yapılmasını rica ederim.

İETT Çift Katlı Otobüslerde Öğrenci Kartı İşe Yaramıyor Çift Ücret Alıyor!

Yasemin K. | 30 Nisan 2014 17:00 Çift katlı otobüslerde öğrenci seyahat kartı işe yaramıyor. Tam ücret üzerinden çift kat ücret çekiliyor. Neden böyle bir ayrım yapılıyor? Çift katlı otobüslerle ulaşım zorunluluğu olanlar okumasın mı? Diğer tek katlı otobüslerdeki gibi ücret yapılamıyor olsa bile en azından tam ücret üzerinden tek fiyat çekilsin öğrenci kartlarından.

İETT Gelmeyen Otobüs Ve Güncellenmeyen Saatler!

Hasbi D. | 30 Nisan 2014 14:10 Hamidiye Taksim (48T) otobüs saati İETT Sitesinde pazar günü saat 12:30 olmasına rağmen

Hiçbir zaman gelmiyor, madem gelmeyecek siteden güncelleme yapın insanlar mağdur olmasın boşuna durakta vakitlerini harcamasınlar.

İETT Kural Mı Seçiyoruz?

Ali A. | 30 Nisan 2014 10:31

29.04.2014 tarihinde, İETT HT12 hat numaralı otobüs Yenibosna Metro yönüne gidişinde Bağlar Mahallesi durağından 4 dakika erken geçmiştir. 12:01'de durağa gelmeme rağmen otobüsün geçtiğini ve kırmızı ışıkta durduğunu farkettim. Kurallara çok iyi uyan muhteşem İETT şoförümüz kapıyı belki açar diye yetişmeye çalıştım fakat kapı açılmadı. Bu hareketinden dolayı şoförü tebrik ediyorum!

Fakat aynı şoförün saat konusunda (kasti veya değil) yaptığı hatayı da kafamda canlandırınca şöyle bir sonuca varıyorum; Şoförler istediği kurala uyup istediği kurala uymuyor mu? Kurallar yemek mi, renk mi, takım mı ki seçim yapıyoruz? Ayrıca bütün durumlarda mağdur olan hep yolcudur. Sizce adil midir bu?

İETT Şoförü Otobüs İçinde Sigara İçiyor!

Halis B. | 30 Nisan 2014 09:01 28/04/2014 tarihinde B-1795 kapı numaralı, 34 VB 0386 plakalı, 27E hattının şoförü kapalı alanda yasak olmasına rağmen seyir halindeyken sigara içmiş ve yolcu güvenliğini tehlikeye atmıştır.

İlgili otobüste kamera sistemi de olduğundan ispatlanması açısından yardım sağlayacaktır. İETT şoförlerinin seyir halinde ve otobüslerde sigara içerek güvenliğimi tehlikeye atmalarını istemiyoruz.

İETT Özel Halk Otobüs Şoförlerine Bir Çare Bulun!

Ceyhun Ahmet A. | 29 Nisan 2014 13:41 Özel halk ötobüsleri ile alakalı sayısız şikayetime rağmen İETT'de hiçbir şey düzelmiyor.

Zamanında gelmezler, zamanında gitmezler bunu anlarım istanbul trafiği eyvallah ama adam çıkarıyor telefonunu saatlerce muhabbet ediyor o kadar insnanın canını tehlikeye atmaya hakkı yok!  Cumartesi ve pazar sabahları yolcu yoğunluğu olmadığı için 10 km hızla gidiyor durak hariç heryerde yolcu topluyor ve yolcu bekliyor dolmuş gibi olduk her sabah kavga etmekden yoruldum artık bir çare bulun!

İETT Özel Halk Otobüsü Şoförlerini Denetleyen Yok mu?

Fatih C. | 23 Nisan 2014 13:30

22.04.2014 günü saat 21:30 civarında Taksim'den Mecidyeköy'e gitmek için özel halk otobüsüne bindik. 34 bc 4117 plakalı otobüs aşırı hızla seyir etmekteydi, ineceğimiz durakta arka kapıya yaklaştık ve araç durunca inerken henüz ayağımız kapıdayken araç hareket etti ve kapı kapandı biz arada kalıp sürüklendik... Neyse ki bağırmamız sonucu duran otobüsten indik.

Otobüs şoförü yarı Türkçe yarı kürtçe konuşup bize çıkışmaya başladı, yani hem suçlu hem güçlü! İşte Türkiye gerçeği. Eğitimsiz, denetimden uzak bu kişileri belediye denetleyemiyor, yazık bu millete...

İETT Şoförünün Kabalığı.

Volkan T. | 22 Nisan 2014 09:00 Otobüsün problemli yükseklikte duran aynası durakta bekleyen yolculara sigara içen uzun sakallı belediyeye değil, bmc' ye şikayet et diyen şoför. 14R Kadıköy rasathane otobüsü c248 kod numarası, kötü niyetli olmadığım için onun fotoğrafını da çekip koymuyorum.

İETT Şoförü Durakta Durmuyor!

Hatice T. | 21 Nisan 2014 13:20 Çarşamba perşembe cuma günleri staj günlerim olduğu için 10B otobüsüne binmem gerek fakat İETT Kuyubaşı durağında otobüs yolcu almadın direk beklemeden geçiyor ve geç kalıp binemiyoruz gereğinin yapılmasını arz ediyorum. Geçtiği saat ise sabah 08:10.

İETT Sigara İçen Ve Kafasına Göre Güzergah Değişen Şoför!

Volkan T. | 21 Nisan 2014 13:10 Ölüm saçan ayna, sigara içen şoför! İETT c248 14 r 34jd6888 Kadıköy Rasathane otobüsü kafasına göre güzargahı değiştirip 2 durağı es geçti. Mezarlık durağını ve Ferah caddesi durağına uğramadı. Sigara içiyordu kendisini uyardığım için bağırdı çağırdı!

İETT Şoförü Bilerek Durakta Durmadı.

Hamza S. | 19 Nisan 2014 10:40 19d ye 18.04.2014 saat 15:55 gibi ümraniye çarşıdan bindim. Mithatpaşa cadde durağına gelmeden düğmeye bastım ama durmadı. Neden durmuyorsunuz dedim pardon ya orda durak mı vardı diyor. Bir sonraki durağa kadar durmadı. İETT' ye yakışan bu kişilere gerekeni yapmaktır. Kimse devletin kurumunda bu afra tafrayı yapamaz. Devlet kurumları halka hizmet için vardır. Lütfen gereken yapılsın. (şikayetvar)

Günlük Gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :