Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.05.2014 - 19:16
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hakkarili çocuklar Pendik Belediyesi’nin misafiri oldular

Hakkarili çocuklar Pendik Belediyesi sayesinde hayatlarında ilk defa uçağa bindiler, denizi gördüler, İstanbul’u tanıdılar.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ÇOĞU ilçelerinden ilk kez çıkan Hakkarili 16 öğrenci,  Pendik Belediyesi’nin misafiri olarak İstanbul’da ağırlandı.

Hayatlarında ilk kez uçağa binen ve deniz gören çocuklar,  “Ülkemi Geziyorum” projesi kapsamında tarihi ve turistik yerleri gezip Boğaz gezisi yaparken büyük mutluluk yaşadılar.

Hakkari Merkez Kırıkdağ Köyü “Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu”nda okuyan 16 öğrenci,  sosyal, kültürel ve tarihi gelişim sağlamayı amaçlayan  “Ülkemi Geziyorum” projesi kapsamında Pendik Belediyesi’nden ziyaret için talepte bulundular.

 ÖZEL GEZİNTİ PROGRAMI

Öğrencilerini talebini olumlu karşılayan Pendik Belediyesi, öğrencilerle birlikte iki öğretmen, idareci ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlisinin de bulunduğu 20 kişilik heyet için gezi programı yaptı.

15-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenen programda öğrencilerin hem İstanbul’u, hem de Pendik’i tanımaları için çeşitli geziler düzenlendi. 

Yarısı  ilçelerinin dışında başka bir yer görmemiş, yarısı da sadece komşu şehir Van’a gitmiş öğrenciler, özellikle Boğaz gezisinde hem İstanbul’un  hem de denizin tadını çıkardılar. 

 İSTANBUL’U KARIŞ KARIŞ GEZDİLER

Pendik Belediyesi, çocukları Viaport Alışveriş Merkezi, Lunapark, Darıca Hayvanat Bahçesi, Miniatürk, Panorama 1453, Boğaz Gezisi, Taksim, Akvarium,  Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii ve Meydanı, Yerebatan Sarnıcının aralarında bulunduğu bir çok yeri gezdirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman,  İstanbul’u ve Pendik’i tanıyan öğrencileri 

çeşitli hediyelerle Hakkari’ye uğurladı.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :