Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
26.05.2014 - 00:08
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Van Dernekler Federasyonu yeni başkanı Fevzi Donat oldu

Van Dernekler Federasyonu yeni başkanını seçti. Merkezi İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Van-Fed'te yapılan seçimde Fevzi Donat kazandı. Van-Fed'in yeni yönetimde farklı isimler yer aldı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBULLU Vanlılar, göreve Fevzi Donat’ı getirdi.

Seyithan İzsiz’in yoğun işleri nedeniyle görevini bırakma kararı almasının ardından yeni Başkan’ı belirlemek için Genel Kurul’a giden Van Dernekleri Federasyonu (VAN-FED), Fevzi Donat’ı, Başkan seçti. Yönetim Kurulu: Aysun Turgut, Bedrettin Dinçer, Cafer Kanpolat, Cahit Eftekin, Fatih Yağız, Gürkan Özkıran, İbrahim Gülüştür, İsmail Ayaz, Masruk Koç, Mehmet Uçkan, Mehmet Kızıloğlu, Osman Bozkurt, Orhan Ayyıldız, Sedat Ok, Salih Güngör, Serdar Kartal, Salih Salihoğlu, Şule Gökırmak,  Vahdettin Koç ve Zeki Koç. 

ARKA ARKAYA PROJELER

İstanbul ’da yaşayan Vanlıları bir araya getiren, birlik ve beraberliği sağlayarak her konuda desteği ve dayanışmayı amaç edinen Van Dernekleri federasyonu, İstanbul’da yaşayan Vanlıları sık sık buluşturuyor, İstanbul’da okuyan Vanlı öğrencilerin her ihtiyacını karşılamak için projeler hazırlıyor ve Türkiye’de kardeşliği ön plana çıkararak yurt sevgisi mesajlarıyla misyonu doğrultusunda çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Eski Başkan Seyithan İzsiz’in yerine Fevzi Donat, Şemsettin Şahan, Çoşkun Sevimli isimleri anılıyordu. 2008 yılından bu yana İstanbul’da faaliyet gösteren ve 17 Dernekten oluşan Van Dernekler Federasyonu Başkanı Seyithan İzsiz, İTO ve İBB’deki yeni görevleri nedeniyle Federasyon’a yeterli zaman ayıramadığı için başkanlıktan ayrılma kararı verdiğini açıklamıştı.

Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Başkanları, yeni başkan belirleme toplantısı için Ümraniye Belediyesi Tantavi Sosyal Tesislerinde bir araya gelerek yeni Başkan’ı belirleme çalışmalarına başlamışlardı.

Toplantılarda, özellikle Anadolu Yakası’ndaki  Van Dernekler Federasyonu’na bağlı dernekler Fevzi Donat’ın aday olmasını yönünde hemfikir çıkmışlardı. Yapılan seçim sonucunda da beklenen sonuç alındı ve Fevzi Donat göreve layık görüldü.

VAN DERNEĞİ (VAN-FED) VE MİSYONU

İstanbul’daki Vanlıları biraraya getirerek birlik ve beraberliği sağlayan Van Dernekleri, aynı zamanda İstanbul’da eğitim gören Vanlı öğrencilere de her türlü desteği vererek kariyerlerine yardımcı oluyor. Vanlı öğrencilerin Dernek yurtlarında barınmalarını sağlayan ve her türlü ihtiyaçlarını Vanlı hamşehrileriyle birkikte karşılayan Van dernekleri Federasyonu, Seyithan İzsiz Başkanlığı’nda yıllardır başarılı çalışmalara attı.

Günlük Gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :