Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
31.05.2014 - 08:46
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sultanbeyli Belediyesi’nin Afete hazırlık projesine 2 milyon lira hibe

Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’na sunduğu Afetlere Hazırlık ve Farkındalık projesi ile Hayatı Seviyorum projesi 2 milyon lira hibe almaya hak kazandı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ARTIK Sultanbeyli’ninde AKUT’u oluyor. Sultanbeyli Belediyesi’nin Sultanbeyli’de “Afetlere Hazırlık ve Farkındalık” ile “Hayatı Seviyorum” projelerine 2 milyon liralık hibe desteği geliyor. İstanbul Kalkınma Ajansı’na (İSTKA) sunulan Projeler, hibe almaya değer bulundular. Proje kapsamında Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve toplumun afetlere hazır hale gelmesi için çalışmalar yapılacak. Bunun yanı sıra proje ile vatandaşlar afetlere karşı bilinçlendirilecek.

İŞTE İLÇE GÜVENLİĞİ GARANTİSİ

Sultanbeyli Belediyesi’nin hibe kazanan projeleri, afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin gelişmesine, ilçe halkının afetlere yönelik bilinçlenmesine katkı sunacak. Belediye arama kurtarma konusunda faaliyet gösterecek 20 kişilik Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi de  (SAKUT) kurulacak. Proje ile vatandaşlara yönelik olarak bilgilendirme seminerleri düzenlenecek ve afet yönetimi ve kentsel risk yönetimleri gibi konularda belediyenin teknik personeline eğitimler verilecek. İlçe genelinde tatbikatlar düzenlenecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :