Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.06.2014 - 10:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Marmaray Sirkeci İstasyonu’ndaki koridorlarında aktarma çilesi

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakaları arasındaki ulaşımı büyük ölçüde çözen Marmaray bazı detayların atlanmış olması nedeniyle İstasyonlardaki aktarmalarda sorunlar yaşanıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

MARMARAY İstanbul için yüzde yüz faydalı ve doğru bir proje.

İstanbul halkının ulaşım sorununu büyük ölçüde rahatlattığı gibi konforu ve isabetli güzergahı nedeniyle de çok kullanışlı bir alternatif oldu.

Anadolu Yakası için de, Avrupa Yakası için de hayati işlevi olduğu kesin.

İSTANBULLULARI BEZDİRİYOR

Ancak; aceleye getirilen bu de hizmetin bazı gözden kaçan bazı detaylar rahatsız edici oluyor. Devasa yatırımların yapıldığı Marmaray’daki bu önemli eksiklikler vatandaşları bezdiriyor.

Örneğin; Sirkeci İstasyonu’ndaki koridorlarda ‘Yürüyen Yol’lar yetersiz. Aktarma bağlantıları iyice düşünülmeden aceleye getirilmiş. Bu etap daha kısa ve verimli planlanabilirdi.

DAHA SIK KULLANACAKLAR

Bu problemler bir şekilde çözüme kavuşturulursa ya da imkan dahilinde ise, İstanbullular Marmaray’ı daha sık kullanmayı düşüneceklerdir. Hergün işine bu yolla gidenlerin aynı çileyi çekmesini beklemek haksızlık oluyor, eziyetsiz bir yolculuk için yetkililerin bu detayları göz ardı etmesi  zamanla Marmaray’dan beklenen verimi almayı baltalayabilir.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :