Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
16.06.2014 - 08:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Vanlılar Guinness’e giren Van Kahvaltısı keyfini yaşadılar

Çekmeköy Van Derneği’nin düzenlediği anlamlı günde bir araya gelen Vanlılar, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Van Kahvaltısı keyfini birlikte yaşadılar

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’da yaşayan Vanlı’ların dayanışmasını sağlayan Van Dernekler Federasyonu'na bağlı Çekmeköy Van Derneği, Vanlıları Van Kahvaltısı’nda bir araya getirdi.

Vanlılar, Çekmeköy Van Derneği’nin Ümraniye Recate Hotel’de düzenlediği toplantıda, Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Van Kahvaltısı keyfini yaşarken, her zaman olduğu gibi yine dayanışmanın en güzel örneklerinden birini daha verdiler.

KONUKLARLA TEK TEK İLGİLENDİ

Yoğun ilginin olduğu anlamlı günde Çekmeköy Van Derneği Başkanı Mehmet Erbecer, konuklarla tek tek ilgilendi.

Programa Kuzey Irak Bölgesel Dışişler Bakan Yardımcısı, Afra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Cahit Eftekin, Van Vakfı Başkanı Müjdat Çelik, Van Dernekler Federasyonuna Bağlı Dernekleri Başkanları, Van Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şule Gökırmak ve Vanlı İşadamları katıldı.

DÜNYA KİTABIYLA TESCİLLENDİRDİ

Gunies Rekorlar Kitabı’na Van Kahvaltısı adının yazılmasında büyük emeği olan Şule Gökırmak da Vanlı hemşehrileriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşayanlar arasındaydı.

Cahit Eftekin, Van’ın adını Kahvaltısı ile Dünya’ya tescil ettirmenin haklı gururunu Vanlılarla paylaşan Gökırmak’a emeklerine karşılık bir onur plaketi takdim ederek, kendisine Vanlular adına teşekkür etti.

Yıllar önce çeşitli nedenlerle İstanbul’a gelerek yerleşen ve yaşamlarına burada devam etmaya başlayan Vanlıların sayısının yüzbinleri aştığını ifade eden Cahit Eftekin, şunları söyledi:

Derneklerimiz, çeşitli şubelerinin değişik zamanlarda organize ettiği özel günlerde bir araya gelerek dayanışmayı pekiştirdiği gibi, Türkiye’de ihtiyaç duyulan birlik ve beraberliğin en güzel örneğini veriyor.

Ayrıca İstanbuldaki Vanlı kardeşlerimizin ve öğrencilerimizin eğitimi ve istihdamı konusunda da yaptığımız çalışmalarla her aşamada destek olmaya devam ediyoruz.

İyi günde de, kötü günde de yanlarında olduğumuzu ve olacağımızı biliyorlar, bu da bizi motive ediyor. 

Van'ı tanıtmak için temsilcilerimizle Van’ı sadece yurt içinde değil, yurt dışında da tanıtmayı başardık. Dünya insanlarının Van’a gelmesini sağlayarak, kentimizin güzelliğini ve tarihi dokusunu tanıttık. Bu dayanışmayla gençlerimizin ufkunu genişlettik, çocuklarımızın yarınlarını garantiye alacak atılımları gerçekleştirdik.

Derneklerimiz bir çatı altında tüm Türkiye'te birlik olgusunu yaymaya özen göstererek, yarının Türkiyesi'nin oluşmasında taihteki yerini koruyacak.

ÖNEMLİ BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜYÜZ

Van Vakfı’nın, Vanlıları bir çatı altında toplayan çok önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Müjdat Çelik de, günün anlamına değinen kısa bir konuşmayla kendilerini yalnız bırakmayan Vanlı hemşehrilerine teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği toplantı, toplu fotaoğraf çekimiyle sona erdi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :