Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
17.06.2014 - 11:06
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİYAD’ın 3. Geleneksel Futbol Kupası final maçıyla sahibini buldu

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği SİYAD’ın 3. Sinoplu Derneklerarası Futbol Turnuvası muhteşem final maçıyla sona erdi, Kupa sahibini buldu

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

SİNOP İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin (SİYAD) bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştirdiği Sinoplu Derneklerarası Futbol Turnuvası, muhteşem final maçıyla son buldu.

Kurtlu Köyü Derneği’nin oluşturduğu takım, rakibi SİYAD Maltepe Şubesi’nin futbol takımını 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Kupa töreni sonrasında düzenlenen müzik şöleni yıldızlar geçidine dönüştü.

ÇOK SAYIDA SEÇKİN DAVETLİ

SİYAD’ın organize ettiği final maçı ve müzik şölenine İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sinop İli Türkeli İlçesi Belediye Başkanı Halil Özcan Direk, Maltepe Belediye Başkanı adına Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçel, İstanbul Sinopspor Başkanı Ramazan Aşçı, Sancaktepe Belediyespor Teknik Direktörü Keskin Çetinkaya, SİYAD Marşının yazarı ve bestecisi Mehmet Sancak, dernek başkanları, SİYAD şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri, iş adamları, medya mensuplarının yanı sıra çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Davet edilenlerden Sinop milletvekilleri Mehmet Ersoy ile Engin Altay yoğun programları sebebiyle etkinliğe katılamadıklarını ve bundan dolayı duydukları üzüntüyü telgrafla bildirilenlerdendi.

40 SİNOPLU TAKIM KATILDI

SİYAD Gençlik ve Spor Komisyonu’nun koordine ettiği futbol turnuvasına bu yıl 40 Sinoplu dernek katıldı. Nisan ayından bu yana yaklaşık üç aydır kesintisiz olarak Maltepe Belediyesine ait Başıbüyük Spor Tesisleri’nde devam eden maçların üçüncülük ve final maçları pazar günü yapıldı. Kurtlu Köyü Derneği’nin oluşturduğu takım, rakibi SİYAD Maltepe Şubesi’nin futbol takımını 2-1 yenerek şampiyon oldu.

SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı yaptığı bilgilendirme konuşmasında şunları söyledi: “SİYAD, büyük organizasyonlara imza atıyor.

Her düzenlediğimiz bir sonraki organizasyon bir öncekine göre daha çok büyüyor ve güç kazanıyor, Profesyonelleşiyoruz, kurumsal itibarımız artıyor.

SİYAD’I BİRLİKTE İLERİYE TAŞIYALIM

Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz organizasyonlar daha da büyük olacaktır.  Bize yaraşan projelere ve organizasyonlara hep birlikte imza atacağız. Yeter ki birlikte hareket edelim, güçlü SİYAD’ımızı daha ilerilere taşıyalım.

Biz istiyoruz ki maçlarda hep kardeşlik ve dostluk kazansın! Daha çok hemşerimizle tanışalım. Birbirimizi yakından tanıyalım, kucaklayalım, kardeşliğimizi pekiştirelim.

Bugün burada bulunanların her birisinin gönlünün bir yerinde Sinop var. Sinop var olduğu için 40 derneğimiz takımlarıyla birlikte futbol turnuvamıza katılarak desteklerini verdiler. Önümüzdeki yıl elli yedi derneğimizin iştirakiyle dev bir organizasyona daha imza atmayı planladık.

KUPA MİLLETVEKİLİ ÜNAL’DAN

Kurtlu Köyü Dernek Başkanı Halil Kahraman şampiyonluk kupasını İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın elinden aldı. İkincilik kupasını SİYAD Maltepe Şubesi, üçüncülük kupasını Serbes Köyü Derneği, oluşturulan komisyon tarafından en centilmen takım seçilen SİYAD Kartal Şubesi de centilmenlik kupasını aldı.

Tören arasında Sinop yöresine ait halk oyunları gösterisi katılımcılar tarafından çok beğenildi; Sinop Halk Oyunları ekibi alkış tufanına tutuldu.

Futbol turnuvasına katılım sağlayarak destek veren derneklerin her birine “Katılımcı Belgesi”, takımların tüm oyuncularına da “Teşekkür Belgesi”nin verildiği kupa töreninin ardından sahada kurulan platformda sahne alan ünlü ses sanatçıları Hasan Yılmaz, Habibe Bozkır, Mevsim Aral ve Çorumlu Zübeyir en güzel eserlerini tüm Sinoplular için seslendirdiler. SİYAD’ın final maçı ve müzik şöleni adeta yıldızlar geçidine dönüştü. Sinoplular, şarkılar eşliğinde doyasıya eğlenerek unutamayacakları bir gün yaşadılar.

 

Organizasyonda katılımcılara kazanlar dolusu yöreye özel keşkek ikram edildi.

Günlük gazete manşetleri TIK’la


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :