Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.06.2014 - 08:37
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Engelliler yaz spor okulları nerede Üsküdar Engelli yaz okulu ne zaman

Engellilere yaz Spor Okulu nerede var, engelliler yaz spor okulları başladı mı? Üsküdar engelliler yaz spor okulları ne zaman başlayacak? Üsküdar engelliler yaz spor okullarına kayıt ne zaman başlıyor?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

ÜSKÜDARLI engellilerin yaz mevsiminde en güzel etkinliği olan Yaz Spor Okulları heyecanı mutluluğa dönüştü.

Bu yıl 5’incisi düzenlenen Üsküdar Belediyesi Yaz Spor Okulu, törenle eğitime  başladı.

Türkiye’de bir ilk olan Üsküdar Engelliler Yaz Spor Okulu’nun da startının verildiği etkinlikte, Action Team Turkey adlı grup muhteşem bir sahne gösterisi gerçekleştirdi.

Kısıklı’daki Çamlıca Spor Okulu’nda gerçekleştirilen açılış törenine; Üsküdar İlçe Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Üsküdar İlçe Gençlik Spor Müdürü İsmail İlhan katıldı.

Türkiye’de ilk kez Engelli Yaz spor Okulu kurmanın ve 5 yıldır bu hizmeti devam ettirmenin  mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Hilmi Türkmen, Türkiye’de ilk kez Engelli Yaz spor Okulu kurmanın ve 5 yıldır bu hizmeti devam ettirmenin  mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti. Hilmi Türkmen şunları söyledi:

Özel Sporcular Yaz Spor Okulu, Türkiye çapında sadece Üsküdar Belediyesi tarafından verilen bir hizmettir. Türkiye’de toplamda 8 milyon engelli vardır ve bunun 1 milyon 200 bini İstanbul’da ikamet etmektedir. Üsküdar’da ise 4 bin 500 engelli bulunmaktadır.

Kim bu engelliler? Eşimiz, dostumuz, çocuğumuz, kardeşimiz, bacımız veya sıkıntısını paylaştığımız sevgili kardeşlerimizdir. Bizler inanıyoruz ki dertler paylaştıkça azalır. Sorunlar el birliğiyle çözülür. Bizler biliyoruz ki hayatı kısıtlayan engelleri el birliğiyle kaldırabiliriz.

Daha düne kadar engelli kardeşlerimiz toplum içinde aktif değildi, toplum içine çıkmaya utanıyordu.  Çok şükür ki o günler geride kaldı. Bizler engelli kardeşlerimize el uzattık ve onları sosyal hayata kattık. Önceki dönemde olduğu gibi bundan sonra da engelli kardeşlerimizin bir dediğini iki etmeyeceğiz.

ÜSKÜDAR’IN BAŞARILI SPORCULARI

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ile AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Sinan Aktaş’ın teşekkür konuşması yapmasından sonra, Başkan Hilmi Türkmen ve Gençlik Spor Müdürü İsmail İlhan birlikte, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nün ödül alan başarı sporcularını tebrik etti.

Törene katılan Konuklar, Tekvando da 2013 yılında Kulüpler Avrupa Şampiyonu, Karate branşında 2013 yılında Kulüpler Dünya üçüncülüğü, 2014 yılı Ocak ayından bugüne kadar; Tekvando, Karate ve Judo branşlarında uluslararası turnuvalarda,  Türkiye Şampiyonaları ve bölgesel turnuvalarda toplam 10 birincilik, 9 ikincilik, 20 üçüncülük elde eden başarılı sporcularla birlikte toplu hatıra fotoğraf çektirdi.

756 ÖĞRENCİ SPOR YAPACAK

9 ile 16 yaş arası çocukların spor yapmalarına imkân tanıyan ve basketbol, voleybol, hentbol branşlarında hizmet veren Yaz Spor Okulu’nda daha küçük yaş grubu olan 5 yaş ile 8 yaş arası çocuklar için ise Beceri Gelişimi ve Eğitsel Oyunlar(eğlenceli atletizm) kapsamında sporu tanımayı ve sevdirmeyi hedefleyen dersler verilecek.

Ücretsiz eğitim verilecek  Yaz Spor Okulu’nda  spor akademesinden mezun uzman eğitmenler görev alacak.

Voleybol için 240, Basketbol için 260, Beceri Gelişimi ve Eğitsel Oyunlar için 256 çocuk spor eğitimi alacak.

76 ENGELLİ ÇOCUK FAYDALANIYOR

Engelliler Yaz Spor Okulu’nda ise zihinsel engelli, bedensel engelli, otistik, çoklu engelli ve görme engelli çocuklar spor yapacak.

Engellileri evden çıkarıp sosyal hayata entegre etme ve spor sayesinde gelişimlerine katkı sağlama amacıyla düzenlenen projenin ilk etabında 76 engelli çocuk spor yapacak.

Yaz Spor Okulu ve Engelliler Yaz Spor Okulu, 1 Ağustos’ta sona erecek.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :