Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.06.2014 - 09:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul’da denizde nerede yüzerken boğuldular kaç kişi boğuldu

İstanbul’da denize giren gençler azgın sulara kapılarak can verdi, denize giren gençler boğuldu, nerede boğuldular, kaç kişi boğuldu?

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İSTANBUL ’da yaz mevsimi gelince denize girerek serinlemek isteyenleri bekleyen en büyük tehlikenin adresi Şile.

Artık; Şile’nin her sene onlarca can aldığını duymayan, bilmeyen kalmadı. Buna rağmen yine bu sene de yaz mevsimi ilk kurbanlarını Şile’de vermeye başladı. Tam 4 evladımız, 4 gencimiz boğularak can verdi.

Şile’de denize girmenin can emniyeti bakımından büyük risk taşıdığı bilindiği halde, her sene kurban almasına yetkililer çare bulmakta bu kadar aciz mi, yoksa önlem almıyorlar mı?

Neden insanlarımız burada hayatlarını kaybediyor, sorumluları kim, kim hesap verecek?

Ya acı olayın ardından gelen ‘Arama yardımları yetersiz’  iddialarına ne diyeceksiniz!

Dünya kenti, Avrupa Başkenti, Mega Kent diye gururla bahsedenler; can kaybını önlemek bu kadar mı zor?

YİNE GİDEN CANLARIMIZ

Şile’nin Alacalı Köyü’ne yüzmeye gelen 13 gençten 4’ü azgın sulara kapıldı. Gençlerin cenazeleri yapılan aramaların ardından çıkarıldı.

Ümraniye’den sabah saatlerinde yüzmek için Alacalı Köyü’ne gelen gençler, köy plajının dışında bir koyda yüzmeye başladı. Gençlerden B. O. (15), F.Y. (16) İ.Y. ve S. A. (17) dalgalara kapıldı. Gençlerden B. O. vatandaşların yardımı ile çıkarılarak Şile Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Olay üzerine Sahil Güvenlik ve Jandarma ekipleri Şile’de gençlerin boğulduğu sahilde ve denizde arama çalışmalarını sıklaştırdı. Arama çalışmalarına helikopter de katılırken olayın ilk olduğu anda vatandaşlar tarafından çıkarılarak hastaneye kaldırılan B. O. hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Öte yandan kurtarma ekiplerinin yaptığı çalışma sonrasında F.Y., S.A. ve İ. Y. Cenazelerine ulaşıldı. Cenazeler Şile Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken gençlerin yakınları aramaların yetersiz olduğunu iddia etti.

Günlük gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :