Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.07.2014 - 08:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbul'a İBB’den yağmur açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul için yağmur açıklamasında bulundu. İBB, sabah saatlerinde başlayan yağmurun ilçelerde düşen miktarlarını açıkladı.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

YAĞMUR İstanbul’da erken saatlerde başladı, bazı ilçelerde etkili olurken İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşları uyararak ilçelere göre düşen yağmur miktarları hakkında bilgi verdi.

Yağışların bazı yerlerde su birikintileri oluşturduğu, bazı ev ve iş yerlerini su bastığı belirtildi.

Yağışların sabah saat 08.30 sıralarında Terkos Gölü üzerinde yerel ve ani olarak geliştiğini bildiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıklamasına şu şekilde devam etti. 

KISA SÜREDE ANADOLU YAKASI’NA İLERLEDİ

"Ani olarak gelişen şiddetli yağış; Küçükçekmece, İkitelli bölgesinde başlayarak Bağcılar, Güngören ve Haliç çevresinde çok etkili oldu. Hızlı hareket eden bulutlar, kısa sürede Anadolu bölgesine geçerek Üsküdar, Ümraniye ilçeleri üzerinde etkili oldu. Yağış yerleşim alanlarında etkili olduğu gibi özellikle Terkos, Sazlıdere, Alibey, Elmalı ve Ömerli su toplama havzalarına ciddi yağış bıraktı. Bölgesel olarak başlayan yağış, 60 dakikada metrekareye 60-70 kilogram yağış bıraktı" denildi.

Bölgelere düşen yağış miktarları şöyle:

Kadıköy 42 kilogram

Şile 20 kilogram

Sazlıdere 70 kilogram

Küçükçekmece 60 kilogram

İkitelli 57 kilogram

Beşiktaş 46 kilogram

Bağcılar 43 kilogram

Eminönü 37 kilogram

Fatih 29 kilogram

Eyüp 22 kilogram

Açıklamada ayrıca, "Yağışlar bazı yol ve geçit altlarında su birikintilerine neden oldu. Trafikte aksamalar meydana gelirdi, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Birimlere bir saatte 420 su tahliyesi müracaatı geldi. 55 motopomp, 28 vidanjör, 15 Kuka (kanal açma aracı) ile 200 personel tahliye çalışmalarına katıldı" ifadelerine yer verildi.

Günlük Gazete manşetleri TIK’la

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :