Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
14.05.2012 - 16:23
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zeytinburnu'nda Kitap Okuma Yarışması

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye girenler, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Ali Koluaçık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırılıoğlu, yarışmanın okuma listelerinde kitapları bulunan yazarlar ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ödül törenine Zeytinburnulular da yoğun ilgi gösterdi. Bilgi Evleri ve yarışmanın temasıyla ilgili yapılan konuşmanın ardından Bilgi Evleri üyelerinin hazırladığı halk oyunu, şiir, türkü, tiyatro ve mehteran takımı gösterisi davetlilerden büyük alkış aldı.Törendeki heyecan kitap okuma yarışmasının derecelerinin açıklandığı anda tavan yaptı. Yarışmanın birincileri 1500 TL’lik para ödülü ve sınav başarı belgelerini, Zeytinburnu Kaymakamı Mustafa Dündar’dan, ikinciler 1000 TL’lik para ödülü ve sınav başarı belgelerini Zeytinburnu Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Ali Koluaçık’tan, üçüncülere 750 TL’lik para ödülü ve sınav başarı belgelerini Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’dan aldı.

 Yarışmanın dördüncüleri 500 TL, beşincileri 400 TL, altıncı ve onuncu sırada yer alanlar ise 300 TL para ödülü kazandı. Aynı dereceye girenlerle birlikte 47 yarışmacı ilk on derecede toplamda 24.800 TL’lik para ödülü alırken, ilk üç dereceye giren yarışmacılar ayrıca ailelerinden iki kişiyle beraber gidebilecekleri “Safranbolu – Kastamonu ve Amasra Kültür Gezisi”ne katılmaya da hak kazandı. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, törende yaptığı konuşmada, bu yıl kitap okuma yarışmasına ilginin bir kat daha arttığını belirterek, “Yarışmaya katılan herkese teşekkür ediyorum.  Artık okuyan bir Zeytinburnu olacağız” dedi. Yarışmaya katılan tüm üyeler sınav sonuç karnelerini 14 Mayıs Pazartesi gününden itibaren kayıtlı oldukları Bilgi Evleri’nden alabilecekler.

 
İşte ilk üç dereceye giren yarışmacıların isimleri ve grupları:
 
Birinciler: 

İlköğretim I. Grup; 
Emir Bekiroğlu – Saniye Sezgin İlköğretim Okulu 4/B – Beştelsiz Bilgi Evi 
İlköğretim II. Grup;
Kadir Kaya – Bozkurt İlköğretim Okulu 8/C – Yeşiltepe Bilgi Evi 
Lise; 
Hazni Akın – Zühtü Kurtulmuş Lisesi 11/E – Beştelsiz Bilgi Evi 
Üniversite Öğrencileri ve Yetişkinler; 
Abdülaziz Doğan – İstanbul Üniversitesi/ Tıp Fakültesi – Seyitnizam Bilgi Evi

İkinciler: 
İlköğretim I. Grup; 
Ali Üstün – Dr. Reşit Galip İlköğretim Okulu 5/D – Beştelsiz Bilgi Evi 
İlköğretim II. Grup; 
Bünyamin Soykök – Faruk Timurtaş İlköğretim Okulu 8/A – Yeşiltepe Bilgi Evi 
Lise;
Fatma Kuru – Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi 10/A – Sümer Bilgi Evi
Üniversite Öğrencileri ve Yetişkinler;
Nejla Altınsoy – Öğretmen – Beştelsiz Bilgi Evi 

Üçüncüler: 
İlköğretim I. Grup; 
Aysu Çatak – Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 5/C – Yenidoğan-Gökalp Bilgi Evi 
İlköğretim II. Grup; 
Meryem Toplu – Abdülhak Hamit İlköğretim Okulu 8/F – Yeşiltepe Bilgi Evi 
Lise; 
İrem Bayarslan – Selçuk Anadolu Kız Meslek Lisesi 11/E – Seyitnizam Bilgi Evi
Üniversite Öğrencileri ve Yetişkinler; 
Esra Genç  – İstanbul Üniversitesi/ İlahiyat Fakültesi – Beştelsiz Bilgi Evi

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :