Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
21.05.2012 - 13:09
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zeytinburnu Belediyesi kitapseverleri tarihe buluşturdu

Zeytinburnu 8. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nda başarı gösterip ilk üç dereceye giren kitapseverleri Safranbolu-Kastamonu-Amasra Kültür Gezisi’nde buluşturdu.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Teması “Edebiyatla Harmanlanmış Tarih” olan okuma yarışmasında, belirlenen dört faklı grupta başarı gösteren üyeler ailelerinden iki kişiyle birlikte 18-19 ve 20 Mayıs tarihlerinde keyfine doyumsuz bir gezi gerçekleştirdi. Konaklama, yemek ve gezi yerleri ücretleri olmak üzere tüm masrafların Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılandığı gezide, gruba profesyonel bir rehber eşlik etti. Dereceye giren konuklar, Safranbolu’da; Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Eski Belediye Binası, Hıdırlık Tepesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Güneş Saati, Demirciler Çarşısı, Kastamonu’da; Abdurrahman Paşa Lisesi, Liva Paşa Konağı Etnoğrafya Müzesi, Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri Türbesi, El Sanatları Teşhir ve Satış Merkezi, Saat Kulesi, Yörük Köyü, Amasra’da Kuş Kayası Yol Anıtı, Amasra Müzesi, Tavşan Adası ve Boztepe gibi tarih kokan yerlerde gezmenin tadına vardı.


 
Gezdikleri yerleri ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çeken üyeler yoğun bir okuma döneminin ardından kazandıkları başarının keyfini sürdüler. Ayrıca üyeler İstanbul’a dönüş yolunda yapılan küçük programda, gezdikleri yerlerle alakalı sorulan sorulara cevap vererek küçük ödüler de kazandı. Programın ardından duygu ve düşüncelerini almak için çağrılan üyeler öncelikle Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve bu organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ettiler.
 
 
 
 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :