Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
24.05.2012 - 10:02
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Zeytinburnu Bilgi Evleri eğlenceli ve zamanı yeni adresi

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri çocukların daha iyi zaman geçirebilmeleri için çocukları yeni oyunlarla tanıştırıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerine daha fazla katkı verebilmek amacıyla mevcut oyunu havuzunu daha da genişletiyor.Bu yıl Bilgi Evleri’nin üyeleri, bir ‘Bilgi Evi Klasiği’ olan masa tenisi ve satrancın yanı sıra birbirinden eğlenceli yepyeni oyunlarla tanışıyor.  Yaklaşan yaz tatilinde arkadaşlarıyla zaman geçirmek ve eğlenmek için Bilgi Evlerini tercih edecek gençler, şimdi eğlenirken düşünme yeteneklerinin yanı sıra kas koordinasyonlarını da geliştiriyorlar. Mikado, jenga, bardak dizme ve masa tenisi ile el, göz ve kol hareketlerini düzenlerken; satranç, abolone, koridor, tabu, takva ve bilgi parkı gibi oyunlarla zihinsel kabiliyetlerini geliştiriyorlar.

 Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla Bilgi Evleri’nde hizmete sunulan oyunlarla çocukların hem eğleneceğini hem de öğreneceğini belirterek, “Çocukların öğrenmek için sonsuz merakları ve istekleri vardır. Ancak yetişkinlerin yanlış tutumları nedeniyle bu istek, merak giderek azalır. İşte biz araştıran, üreten, yeni ürünler ortaya koyabilen genç bir nesil yetiştirmek istiyoruz, bu nedenle onları geliştirebilecek her türlü faaliyeti uygulamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Zeytinburnulu gençler tüm Bilgi Evleri’nde pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri belirlenen saatlerde dilediğince oyunlardan istifade edebilecekler.

 

 

 


 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :