Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
29.05.2012 - 10:50
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Necip Fazıl Kısakürek, mezarı başında anıldı

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri vefatının 29. Yılında Necip Fazıl Kısakürek’i unutmadı ve onu mezarı başında anma programı düzenledi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Üstat önce, 43 üye ve 3 rehber öğretmen eşliğinde Eyüp’teki mezarında ziyaret edilerek, dualar eşliğinde anıldı. Üyeler Piyer Loti tepesinde soluklandıktan sonra Bilgi Evleri’nde düzenlenen programa katıldı. Yapılan törende fikir ve görüşleriyle birçok insanı derinden etkileyen, ince bir düşünüşe sahip olan ve ‘Şairlerin sultanı’ unvanıyla bilinen, Kısakürek’in hayatına dair bilgiler paylaşıldı, kendi seslendirdiği “Sakarya Türküsü” isimli eserinin videosu izlendi, en güzel şiirleri okundu ve son bölümde 10 soruluk ödüllü bir bilgi yarışması gerçekleştirildi.

 Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç, “Necip Fazıl bizim en büyük değerlerimizden biridir. O’nu genç kuşağa doğru tanıtabilmek, eserlerinden istifade edebilmelerini sağlamak bizim görev bilincimiz içindedir. Değerlere her şeyden çok önem veren üstadı unutmamak ve genç nesillerin fikirlerini öğrenmesine yardımcı olmak noktasında çaba sarf edeceğiz.” şeklinde konuştu. Törenden sonra Zeytinburnulu üyeler, en büyük şair/yazarlarımızdan birini daha tanımanın mutluluğuna vardı.

 

 

 

Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :