Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
22.02.2017 - 12:04
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstanbulkart ile otopark ücreti ödenebilecek

İSPARK, sürücülere ödeme noktasında büyük kolaylık sağlayacak olan uygulamayı devreye soktu. İSPARK’a ait otoparklarda artık “İstanbulkart” ile ödeme yapılabilecek.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/İstanbul

İstanbul genelinde her gün yaklaşık 150 bin İstanbulluya hizmet veren İSPARK, otoparklarda giriş çıkışları hızlandırmak ve sürücüleri nakit para derdinden kurtarmak amacıyla farklı ödeme seçeneklerini devreye alıyor.İstanbulkart ile avantajlı ödeme kolaylığı Sürücüler otoparka girişte İstanbulkart’ı akıllı ödeme cihazlarına ve el terminallerine okutarak ödeme yapabiliyorlar. İSPARK’ın kent genelinde bulunan tüm katlı, açık ve yol üstü otoparklarda artık İstanbulkart ile ödeme yapılabiliyor.


İSPARK’TAN ÖDEME KOLAYLIĞI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle birçok yeniliği vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut “Sürücülerin kısa zamanda araçlarını park etmelerini sağlamak amacıyla teknolojik sistemleri otoparklarımızda kullanıma alıyoruz. Kredi kartı ve İstanbulkart ile ödeme imkanı sunarak hem sürücülerimize zaman kazandırmak hem de nakit ödeme zorunluluğunu ortadan kaldırmak istiyoruz. ”dedi.


AKILLI ÖDEME CİHAZLARI DEVREDE

Sürücülerin İstanbulkart yanında kredi kartı ile ve nakit olarak ödeme yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla katlı ve açık otoparklara akıllı ödeme cihazları konuldu. 20 otoparkta hizmet vermeye başlayan noktaların sayısı yakın zamanda diğer açık ve katlı otoparkların tamamında hizmete alınacak. Sürücüler otomatik ödeme noktalarının bulunduğu otoparklarda İstanbulkart’ın yanında kredi kartı ile ve nakit olarak ta ödeme yapabiliyorlar.

İSPARK otoparklarında kullanılabilen İstanbulkart ile sürücüler nakit ödeme zorunluluğundan kurtulacak ve otoparklarda giriş-çıkışlarda yaşanan zaman kaybı da azalacak.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :