Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
23.03.2017 - 12:10
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK, ‘Katlı Teknoloji Sistemiyle’ kapasiteyi arttırdı

İSPARK, otopark kapasitesinin yetersiz olduğu alanlarda daha fazla aracın park etmesini sağlamak için ‘Kat Kat Otopark’ ile kapasite arttırıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 Güncelposta Gazetesi/İstanbul

3,5 milyon aracın bulunduğu İstanbul’da mevcut otoparkların kapasitesinin yetersiz olması İSPARK’ı kısa zamanda çözüm üretecek projelere yöneltti. İSPARK, sürücüleri toplu taşıma araçlarına yönlendirmek amacıyla katlı ve açık otoparklarında mekanik otopark sistemi, yarı otomatik otopark Sistemi ve dönme dolap park projelerini hayata geçirdi. Teknolojik sistemler sayesinde kapasite arttırılarak daha fazla aracın parklanmasına imkân sağlandı.

 

 

300 YENİ LİFT SİPARİŞİ

İSPARK, Avrupa ve Anadolu yakasında yeni sistemler ile kapasiteyi artırıyor. Ölçüm ve değerlendirmeler neticesinde trafik yoğunluğu ve parklanma ihtiyacı belirlenen noktalara mekanik sistemler yerleştiriliyor. 300 yeni lift siparişi veren İSPARK bu sistemleri kademeli olarak otoparklarında kuruyor. Yeni gelecek liftlerin 3 ve 4 katlı olması ise kapasiteyi daha da artırarak parklanma sorununun çözümüne büyük katkı sağlayacak.

 

 

PARK YOĞUNLUĞUNA  ÇÖZÜM

Özellikle “Park Et Devam Et” noktalarında büyük yoğunluk yaşandığını ve sürücülerin bu otoparklardaki kapasiteyi artırma konusunda talepleri olduğunu belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut,“ Sistemler, şehir merkezlerinde yaşanan otopark sıkıntısına ve trafik problemine modern, ekonomik ve güvenilir bir çözüm sunarken çevre kirliliği oluşturmuyor. Sürücüler ortalama 2 dakikada aracını park ederken zaman kaybından ve trafik stresinden kurtuluyor’’ dedi.

 


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :