Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
02.05.2017 - 12:47
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK helikopter pistlerini arttırıyor

İBB tarafından ilk olarak Üsküdar-Kısıklı ve Kadıköy’de hayata geçirilen helikopter pistleri, Hasdal, Sütlüce ve Yenikapı’da da hizmete açılıyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta/İstanbul

İSPARK, trafiğin yoğun olduğu ana arterlerde helikopterlerin iniş ve kalkışları için alternatif bir çözüm olarak kullanılan modern heliportlar sadece ulaşımda değil, özellikle sağlık alanında da hizmet veriyor. Acil durumlarda hava ambulansı ile hasta nakillerinin yapıldığı pistler, hızlı ve zamanında çözüm oluyor.

Sütlüce Helikopter Pisti

İstanbul içine ve farklı illere yapılan ilk yardım hizmeti ile hasta nakillerinde kullanılan Heliport pistlerine yeni eklenecek Hasdal, Sütlüce ve Yenikapı’da büyük katkı sağlayacak.

HELİKOPTER PİSTİ SAYI 5 OLACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı ve İSPARK’ın işlettiği helikopter pisti sayısı beşe çıkıyor. Yeni pistlerin de açılması ile hava taksi ve şehirci uçuşlar planlanıyor. Sağlık ve ilk yardım amacı dışında kullanımlarda 150 TL+KDV ücreti alınıyor.

Hava taksi ile Kadıköy-Yenikapı 3, Üsküdar-Şişli 4, Kadıköy-Sütlüce arası 6 dakika olacak. Planlama aşamasında olan yedi noktanın da tamamlanmasıyla Heliport sayısı artırılacak.

TURİZM VE HAVA ULAŞIMINA KATKI

İBB’nin yapımını tamamladığı Sütlüce, Yenikapı ve Hasdal heliport pistlerinde yakında hizmet vermeye başlayacaklarını belirten İSPARK Genel Müdür Nurettin Korkut, “Heliportlar hava ambulansı ve ilk yardım amaçlı kullanımlar için önemli bir transfer merkezi olacak. Ayrıca turizm ve hava taşımacılığında da önemli rol oynayacak’’ dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :