Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
13.05.2017 - 00:28
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İSPARK Arama Kurtarma Timi kurdu

İSPARK, afet ve acil durumlara karşı toplumsal direncin ve bilincin artırılması amacıyla İstanbul’da ‘Arama Kurtarma’ ekipleri oluşturuyor.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

Güncelposta Gazetesi/İstanbul

Arama Kurtarma Ekibi, İSPARK Akademi öncülüğünde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen “Uygulamalı Temel Arama Kurtarma” eğitimlerini tamamlayarak afet ve acil durumlara karşı müdahaleye hazır hale geliyor.

Arama kurtarma ve müdahale yöntemleri, enkaz alanında çalışma usulleri, teçhizat ve ekip yapısı, ilkyardım, yaralı taşıma usulleri, yangın söndürme teknikleri ve Dünya’daki afet yönetim örnekleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler alan İSPARK personeli daha sonra yangın, su altı, kimyasal ve yer altı kurtarma alanlarında uzmanlaşarak bölümlere ayrılıyor.

Sürdürülebilir sosyal ve çevresel projeler ile İstanbul’a değer katmak istediklerini belirten İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut,  “ Yaşantımızın ve şehrimizin bir gerçeği olan doğal afetlere karşı hazırlıklı olabilmek amacıyla İSPARK bünyesinde Arama Kurtarma Timi oluşturmaya karar verdik. AFAD ve İSPARK Akademi işbirliğiyle bu projeyi hayata geçiriyoruz. Temennimiz bu ekibe hiçbir aman iş düşmesin. ” dedi.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :