Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
01.01.2018 - 21:40
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lafla peynir gemisi yürüttüler

CHP Üsküdar'da seçim önemliydi. Bir tarafta eski ilçe başkanı, diğer tarafta İnönü ve Atatürk’e akraba birinin desteklediği genç başkan adayı. Parti CHP olunca soruyorum size kim kazanmıştır diye? Ya da sormuyorum zaten tahmin edemezsiniz.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İbrahim Atlı /Güncelposta Gazetesi

AK Parti Kongre sürecine başladığında merakla, belirlenecek ilçe başkanlarını bekledim. Ama bu durum, öyle bir durağanlık sürecine girdi ki kimse bir şey diyemedi. Herkes ilçe başkanlarında değişiklik beklerken mesleği belediye başkanlığı olmuş kişiler, siyaseti hayat felsefesi yapmış kişiler başkanlıktan istifa etti.

 Lafı uzatmayalım bu süreçte herkes CHP’nin ilçe başkanlarının seçildiğine şahit oldu. Üsküdar’daki seçim ise CHP adına çok önemliydi. Bir tarafta eski ilçe başkanı, diğer tarafta İnönü ve Atatürk’e akraba birinin desteklediği genç başkan adayı. Parti CHP olunca soruyorum size kim kazanmıştır diye? Ya da sormuyorum zaten tahmin edemezsiniz.

Atatürk’ün ve İnönü’nün akrabasına peynirci diyen aday tarafı kazandı. Lafla peynir gemisi yürüdü yahu! Yani Üsküdar’da bir devrin sonu geldi. 2019 parolasıyla yola çıktı diyen CHP, hiç hesap etmedi: Seçimlerde bu durum önümüze gelir mi diye. Tamam Türk hafızası 21 günlük ama gazeteci hafızası başkadır. Ne diyelim? Demokrasiye saygımız sonsuz.

2018’den dileklerim

Kul hakkının kutsal sayıldığı bir yıl geçirelim.

Müslümana emeğini alnının teri kurumadan verelim.

Milletin ortak yararına kararlar alırken, empati yapalım. Bu gözler gördü 4 milyon reklam bütçesini har vurup harman savuran ama, kendi reklam vereceği zaman 250 TL çeyrek sayfa çok değil mi yavv diyenleri.

Kendi mesleğimizi yüceltip karşımızdakinin emeğini hiçe sayma hastalığından kurtulalım.

O zaman bakın görün ne kadar yaşanılabilir bir ülke oluyoruz. Sağlıcakla kal 2017!

YAZARIN DİĞER MAKALELERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :