Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.03.2018 - 01:49
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cahit Eftekin’den engelli gence akülü araç

Yardımsever Vanlı iş adamı Cahit Eftekin, spastik engelli 20 yaşındaki Zeki Ermuşat’ın akülü araç isteğini bir saat içerisinde yerine getirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/İstanbul

 

İstanbul’da özellikle Anadolu Yakası’nda yardımseverliği tanınan Vanlı iş adamı Afra Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Eftekin, 20 yaşındaki spastik engelli gencin hayali olan akülü aracı hemen temin etti.

 

 

EFTEKİN HEMEN HAREKETE GEÇTİ

 

Yıldırım Toktaş adlı vatandaşın sosyal medya üzerinden spastik hastası Zeki Ermuşat’ın akülü araca ihtiyacı olduğunu bildirmesi üzerine harekete geçen sosyal medya fenomeni Vanlı Amcan, bu durumu Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Paylaşımın üzerinden bir saat bile geçmeden İstanbul’da yaşayan Van Ercişli iş adamı Cahit Eftekin, akülü aracı karşıladı. 

 

 

KISA BİLGİ:

Cahit Eftekin, bir AK Partili dava adamı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gönüllüsü olarak günün önemli bir kısmı vatandaşlarla iç içe geçiriyor. Eftekin, her platformda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatıyor. 

MUTLULUĞU GÖZLERİNDEN OKUNDU


Cahit Eftekin’in talimatıyla Van Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan Zeki Ermuşat’a akülü aracını teslim ettiler. Akülü aracına binerek sokakta tur atan Ermuşat, koltuk değneksiz dışarıya çıkmanın keyfini yaşadı. Mutluluğunu gözlerinden okunan Zeki Ermuşat’ın sevinci görmeye değerdi.

BİR BABANIN MUTLULUĞU

 

Baba Osman Ermuşat  İHA’ya konuştu.  Ermuşat "Zeki bir zamanlar sırtının üzerinden gidiyordu, şimdi Allah’a şükürler olsun zor da olsa koltuk değneğiyle yürüyebiliyor. Artık akülü aracı ile dışarıda da gezebilir. Ben bu anlamda böyle bir mutluluğa vesile olduğu için hayırsever iş adamımıza teşekkür ediyorum. Allah bize bu akülü aracı gönderen Cahit Eftekin’den razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: İHA


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :