Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
05.04.2018 - 17:24
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Madde bağımlılığına farkındalık için 10 kısa film çektiler

Bağımsız Yaşam Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle 14-17 yaşları aralasındaki 100.000 lise öğrencisine madde bağımlılığı hakkında farkındalık oluşturmak için 10 kısa film çekti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta/İstanbul

 

Bu kısa filmlerle, madde bağımlılık riski taşıyan ve onların ailelerine ulaşarak koruyucu ve önleyici faaliyetleriyle toplum sağlığının iyileştirilmesi ve toplum tarafından ötekileştirilerek sosyal dışlanmanın etkisiyle madde bağımlısı olan gençlerin sosyal hayata kazandırılması ve toplumun huzuruna katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

 

ÖNCEDEN BAĞIMLI GENÇLER ROL ALDILAR

 

Projeye sosyal medya fenomenleri OdunHerif de oyuncuğuyla internet üzerinden 3.000.000 kitleye ulaşılması hedefleniyor.

Bağımsız Yaşam Derneği ‘in (BAYDER) bünyesinde bulunan önceden bağımlı olan bu gençler, kendileri gibi bağımlı olanlara rol modellik yaparak hayata yeniden bağlanma umutlarının yeşermesi için hem projede oyuncu olarak yer aldılar, hem de dernek bünyesinde yaplan çalışmalarda da yer alıyorlar.

Madde bağımlılığın en büyük etkeni duyguların yoksunluğuyla ilgili olduğunu dile getiren projede rol alan daha önce madde bağımlıları olan gençler, “Duygularınızı ifade etmekten korkmayın, tüm madde bağımlısı gençlerin kendilerinden yardım almalarını ve yalnız olmadıklarını” bilmelerini istiyoruz.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :