Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
15.06.2018 - 00:39
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adem İpek'ten 24 Haziran tahmini

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Adem İpek, 5 Şubat 2018’de gazetemize verdiği röportajda, '2018 yılı içerisinde erken seçim olacak ve bu seçimde partiler ittifak yapacaklar' demişti.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

 

Güncel Posta Gazetesi/İstanbul

Demokrat Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın geçtiğimiz günlerde Taksim Elit Otel’de düzenlediği iftarda sorularımıza cevap veren Adem İpek yeni tahminlerde bulundu.

Sayın Başkan, 5 Şubat 2018’de sizinle yaptığımız röportajda 2018 yılı içerisinde erken seçim olacak ve bu seçimde partiler ittifak yapacaklar demiştiniz. Ve öyle oldu.  Peki 24 Haziran’da ne olur?

Adem İpek: 24 Haziran’da ittifakların yarışacağı muhalefetin daha da güçleneceği bir seçim olacak. Millet İttifakı’nın bir parçası olan Demokrat Partili biri olarak kazanacağımızı açıkça söylemeliyim. 25 Haziran 2018’de yani seçimden bir gün sonra sandıktan hangi sonuç çıkarsa çıksın, siyasi kartların yeniden dağıtılacağı, partilerin yeniden yapılanmaya gideceği yeni bir dönem başlayacak. Seçim sonuçlarında AK Parti adına ne olursa olsun, Türkiye’ye ne verirse versin, AK Parti siyasi misyonunu tamamlamış bir parti olacaktır. Türkiye’de siyaset yeniden yapılanır ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimler öncesi ülkemiz kendi kimliğine bürünür. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim Türkiye’yi iyi günler bekliyor.

5 Şubat 2018 Röportajı (fotoğrafı büyütmek için Tıklayınız)

24 Haziran Seçimleri için daha bir ifadeyle ne söyleyebilir siniz?

Adem İpek: Biz 24 Haziran seçimlerinden sonra meclis çoğunluğunun Millet İttifakı’nda olacağını ön görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Seçimleri de ikinci tura kalacağını düşünüyoruz. İkinci turda ise çok büyük gerilimler çalkantılar yaşanmaz ise, ülkemiz normal şartlar altında seçime gider ise Millet İttifakı’nın kazanacağını düşünüyoruz.

Ekonomimiz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Adem İpek: Herkesin bildiği gibi Türkiye’nin ekonomisi zor durumda. İktidar özellikle son beş yıldır ekonomiyi çok kötü yönetiyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin bütün hükümetlerinin toplamından daha fazla bütçeyi, 2,5 Katrilyon dolar gibi bir bütçeyi 15 yıllık bir süre içerisinde iktidar heba etti. 2,5 Katrilyon dolarlık bütçede ülkemize kazandırdığı hiçbir şey yoktur.

GELECEĞİMİZİ İPOTEK ETTİLER

Şimdi bu yazdıklarımı okuyan insanlar şunu sorabilirler. “AK Parti hiç mi bir şey yapmadı”? Tabii ki AK Parti ülkemize bir şeyler yaptı ama hazineyi kullanarak yapmadı. Ülkedeki müteahhitlere ve yandaşlara yirmi beş yılını “Yap İşlet Devret” ile ipotek etti. Şehir Hastaneleri, havalimanları, enerji sektöründeki yatırımlar, köprüler tüneller hepsi yap işlet devret modeli ile yapılmış ve belirli taahhütler verilmiş projeler. Önümüzdeki en az yirmi yılık sürede devletimizi borçlandırdılar. Rahmetli Demirel ve Özal’ın yaptırdığı köprülerden vatandaşlar 10 TL ile geliş-gidiş, Erdoğan’ın yaptırdığı köprülerden 228 TL’ye geçiyor.

Ramazan Bayramı geliyor. Vatandaşlarımıza bir mesaj vermek ister misiniz?

Adem İpek: İslam âleminin Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını tebrik ediyorum. İnsanlarımız asla umutsuzluğa düşmesinler. Bu ülke kendi katma değerini kazanacak genç bir nüfusa sahip. Doğru kadrolar tarafından doğru yönetildiği takdirde bu dar boğazdan çok kısa sürede çıkacağını unutmasın. Önümüzdeki günler güneşli ve güzel günler olduğunu söyleyebilirim.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :