Hava Durumu
Aranan Kelime : Aramayı Bitir
Site İçi Arama
08.10.2018 - 22:33
Y.Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İbrahim Atlı'dan iğneleyici bir makale daha

Güncel Posta Gazetesi Kurumsal İletişim Direktörü ve Köşe Yazarı İbrahim Atlı, 'Suya dokunmazmış, sabuna dokunmazmış. Pise bak!' adlı makalesiyle Üsküdar'da Yerel Seçimlerin nabzını ironik üslupla değrelendirdi.

Güncel Posta İstanbul'un Tarafsız Sesi
Yorum Ekle Tüm Yorumlar

İbrahim Atlı/Güncel Posta Gazetsi/Üsküdar

Suya dokunmazmış, sabuna dokunmazmış. PİSE BAK.

Yerel seçimler yaklaşıyor. Dikkat edin, çoğu insan “Vatandaşım da vatandaşım” diyerek kendini sokaklara vuracak. 5 yılda bir gerçekleşen seçimlerde, yüzünü unuttuğumuz insanları göreceğiz. Ve o insanlar kendilerini tanıtacaklar. Bir göreve talip olanlar atılacak. Kimileri de bana görev versinler diye, tevazuya yatıp alt yapı çalışması yapacaklar. İlk grupta olanlara eyvallah, ama ikinci grupta olanları gözüm hiç tutmuyor. Şairin dediği geliyor aklıma: Suya dokunmazmış, sabuna dokunmazmış. Pise bak.

Belediyecilik ve israf

Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile belediyelerden harcamaları ile ilgili bir rapor istendi. Kiralık araç konusu fazlasıyla gündeme geldi. Bu süreçte en süper hamle Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın’dan geldi. Başkan Aydın makam aracını bırakıp çıktığı Zeytinburnu sokaklarında hem vatandaşla hasbihal ediyor hem de israfın önüne geçiyor. Tebrikler Başkan Aydın’a. Makam aracını geçelim. Bu belediyelerin kağıt israfı nedir? Dijital çağa geçiyoruz, tüm projeler kağıt ile. Belediyecilikte bu işler, şu işler diye kağıtları dağıtıyorlar. Kimse yüzüne bakmıyor. Yerel gazete diye bir gerçek var. Etkisine inanmıyorsanız yerel seçimler geliyor, haydi sınayalım. Hodri meydan..

Başkan Adayları çıkıyor

Ee seçimler arifesinde her ilçenin öne çıkan ismi vardır. Üsküdar’da da eski adaylardan birinin ismi öne çıkıyor. Adı bende kalsın. Her seçim Üsküdar’da demokrasi şöleni veriliyor. Oranlar hep yakın. Bu seçim de at başı gideceğe benziyor. Atı alan Üsküdar’ı geçecek gibi değil.


Paylaş :
Bu Haberi Arkadaşına Gönder
Gönderen  Alıcı
Gidecek e-posta
       
YORUMLAR :